26 sierpnia mali zawodnicy zagrają w pierwszej edycji Turnieju Piłkarskiego im. Wiesława Łucyszyna. Zawody odbędą się na boisku LZS-u Luboszyce, a ich start zaplanowano na godz. 10.00.

„Gwarantujemy dobrą zabawę, smaczny poczęstunek oraz pamiątkowe puchary i medale” – zapewniają na plakacie organizatorzy. Wygląda więc na to, że turniej będzie dobrą okazją, by miło spędzić sobotę na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że będzie to już przedostatnia sobota kończących się wakacji.

W Turnieju Piłkarskim im. Wiesława Łucyszyna wystąpią podopieczni trzech akademii: Młodych Orłów Luboszyce, Soccer College’u Łubniany i Stegu Startu Jełowa. Będą to reprezentanci trzech kategorii wiekowych, począwszy od najmłodszych skrzatów, przez żaki, aż po najstarsze orliki.

– Pan Wiesław Łucyszyn to znana postać w lokalnym środowisku piłkarskim. Zaczynał jako piłkarz, później został trenerem, a następnie nauczycielem akademickim i wychowawcą młodzieży – mówi Piotr Cieślik, prezes LZS-u Luboszyce. – Gdy w 2007 roku reaktywowaliśmy nasz klub, pan Łucyszyn bardzo nam w tym pomógł. Został pierwszym trenerem drużyny i wprowadził ją z klasy C do klasy B, a następnie z klasy B do klasy A.

Turniej organizuje klub LZS Luboszyce. Partnerami wydarzenia będą natomiast sołtys i rada sołecka Luboszyc, a patronat medialny nad nim sprawować będą portal i miesięcznik Opowiecie.info.

LZS Luboszyce organizuje dziecięcy Turniej Piłkarski im. Wiesława Łucyszyna

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.