Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w Przedszkolu Publicznym w Starych Siołkowicach odbył się wieczór wigilijny. W tym roku rozpoczął się w czwartek (15 grudnia) o godz. 16:30. 

W przedświątecznym spotkaniu wzięły udział wszystkie przedszkolaki, pracownicy placówki oraz rodzice. Świąteczny nastrój wprowadziły do przedszkola dzieci z grupy „Biedronki”, „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Motylki”, przedstawiając inscenizacje bożonarodzeniowe oprawione kolędami, pastorałkami i tańcami. Piękna scenografia i występ orkiestry  nadały wieczorowi uroczystego klimatu. Występy dzieci wszystkim się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dyrektorka przedszkolnej placówki złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia, po czym zaprosiła na drugą część spotkania – Piknik edukacyjny pod hasłem ,,Zmysłami poznajemy świat, choć tak niewiele mamy lat – hurra” – kreatywny dzień przedszkolaka.

– W imieniu całej społeczności Przedszkola Publicznego w Starych Siołkowicach składam ogromne podziękowania Pani wójt gminy Popielów Sybilli Stelmach i pracownikom urzędu gminy, za udział naszej placówki w projekcie ,,Przedszkola dla wszystkich przyjazne 2”. – mówiła Beata Kołodziej, dyrektorka Przedszkola Publicznego w Starych Siołkowicach. – Dziękuję także za umożliwienie naszym przedszkolakom zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, za rozwój ich doświadczeń, zainteresowań, za pozyskanie przez nauczycieli nowych kwalifikacji. Jestem wdzięczna za doposażenie ogrodu przedszkolnego w zestawy urządzeń zabawowych, za zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, dostosowując nasze przedszkole do bieżących potrzeb wychowanków na miarę XXI wieku.

Podczas wieczornego spotkania, na przedszkolaków i ich rodziców czekał poczęstunek. Najmłodsi uczestniczyli także w warsztatach edukacyjnych zlokalizowanych na 3. stoiskach, gdzie m.in. samodzielnie wykonywały mydełka i kolorowe gadżety.

Ponadto zaprezentowano rezultaty projektu edukacyjnego m.in.: prezentację multimedialną z przeprowadzonych działań: zabawy badawcze w plenerze i w ogrodzie przedszkolnym, zorganizowanie ,,kącika zmysłowego” ze zgromadzonych ,,skarbów” (muszelek, kamyków, szyszek, warzyw i owoców), czy też odbycie wycieczki do gospodarstwa ogrodniczego i rolnego (hodowla kóz). Dodatkowo przedstawiono plastyczno-techniczne, prace przedszkolaków, a także wytwory warsztatów kulinarnych: powidła, weki, chleb, pierniczki, kiszone ogórki i kapustę.

Piknik edukacyjny pod hasłem ,,Zmysłami poznajemy świat, choć tak niewiele mamy lat – hurra” – kreatywny dzień przedszkolaka zorganizowano w ramach projektu ,,Przedszkole dla wszystkich przyjazne 2”, który został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 9.1 Rozwój edukacji. Poddziałanie 9.1.4 Wsparcie edukacji przedszkolnej w Aglomeracji Opolskiej.

fot. Przedszkole Publiczne w Starych Siołkowicach 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.