„Hackathon Danone AI Masters Opole 2019” potrwa w dniah 12-13 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Na tej imprezie bawić się i rywalizować będą m.in. programieści, graficy i kierownicy projektów. 

Sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych będzie motywem przewodnim „Hackathonu”, czyli pierwszego w regionie maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, jakie mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle.

Po raz pierwszy opolski Hackathon zostanie poświęcony zastosowaniu innowacyjnych technologii  w procesach produkcyjnych. Nietypowe wydarzenie jest efektem współpracy pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym, a opolskimi Zakładami Produkcyjnymi NUTRICIA, będącymi częścią grupy spółek DANONE.

Rozwój innowacyjności w regionie

Hackathon to wielogodzinny maraton projektowania, podczas którego uczestnicy podejmą się rozwiązania określonego zadania programistycznego.

– Wspieramy sektor IT w naszym mieście na różne sposoby, m.in. poprzez działania w Parku Naukowo-Technologicznym. Niedawno otworzyliśmy nowoczesne Centrum Projektowania Inżynierskiego z serwerownią. Współpracujemy z uczelniami, staramy się wspomagać rozwój kierunków informatycznych –mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

SPRAWDŹ TEŻ: Rozbudowa Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Byliśmy w supernowoczesnej serwerowni! [WIDEO, ZDJĘCIA]

– IT to sektor, który rozwija się dziś najszybciej na świecie. Trwają prace, ale i dyskusje związane z systemami sztucznej inteligencji. Włączamy się w nurt pozytywnego wykorzystania tego systemu i wsparcia nim gospodarki. Cieszymy się, że z jedną z największych na świecie firm, DANONE, zrealizujemy w mieście ciekawy i innowacyjny projekt, jakim niewątpliwie jest Hackaton.

Idea innowacyjności, doskonale wpisuje się także w strategię DANONE, głównego partnera tegorocznej edycji.

– Nasza strategia w zakresie cyfryzacji, opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak np. big data, sztuczna inteligencja czy zaawansowana analityka danych w procesach operacyjnych, szczególnie produkcyjnych – mówi Łukasz Osuszek, kierownik ds. digitalizacji w grupie spółek DANONE.

 Wyzwanie dla pasjonatów programowania z regionu

„Hackathon Danone AI Masters Opole 2019” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia i jest  wydarzeniem skierowanym do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób, zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania.

W trakcie wydarzenia uczestnicy, przez całą dobę będą pracować zespołowo nad rozwiązaniem otrzymanego zadania, związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Otoczeni będą opieką mentorską uznanych osób, jak: Jose Gregorio Ferreira, Axel Meinhardt, Martijn Van Der Hoeven i Adrian Kajda.

CZYTAJ TEŻ: To już 20 lat Polski w NATO. Opolanie bawili się na pikniku wojskowym [WIDEO, ZDJĘCIA] 

– Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, dla pozostałych uczestników nagrody rzeczowe. Wszyscy pasjonaci nowych technologii wciąż mogą zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej – www.hackathon.opole.pl – kończy Jarosław Mamala, prezes Parku Naukowo–Technologicznego w Opolu.

NUTRICIA wspiera rozwój regionu

Maraton projektowania to kolejne ważne dla regionu wydarzenie, w jakie zaangażowała się opolska NUTRICIA. Firma od lat, konsekwentnie wspiera lokalne społeczności i pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy regionu opolskiego, którego integralną częścią się czuje. Jako jedna z największych fabryk w europejskich strukturach grupy spółek DANONE, produkuje żywność dla niemowląt i małych dzieci – produkty powstałe w Opolu trafiają do przeszło 80 krajów na aż 5 kontynentach.

Maraton programowania w CWK w Opolu. Pokażą innowacyjne rozwiązania dla produkcji

Fot. mat. Pixabay

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.