Motocykliści HAWI Racing Team Opole rywalizowali w 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski w Enduro. Areną sportowych, dwudniowych zmagań był tor motocrossowy przy Żelaznym Moście w Chełmnie.

Medalowe pozycje endurowców HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski w Chełmnie

Impreza została przeprowadzona w formule enduro sprintu. Pogoda sprzyjała szybkiej jeździe. Uczestnicy zawodów w każdym dniu 6-krotnie pokonywali 12-kilometrową trasę okrężną, z próbą crossową przebiegającą po torze MX oraz z próbą enduro test, wytyczoną na terenach przyległych z długimi podjazdami i zjazdami oraz  odcinkiem leśnym.

Motocykliści opolskiego klubu lepiej radzą sobie w warunkach typowo endurowych, ale pomimo to z zaangażowaniem pokonywali kolejne kilometry rajdowej trasy odnosząc kilka znaczących wyników. Najlepszym z nich był Damian Musiał, startujący w klasie E1 – w sobotę był 3, a nazajutrz 2, dzięki czemu wywalczył 2. miejsce w zawodach.

Natomiast o podium w tej klasie otarł się Patryk Kuleszo, który w pierwszym dniu był 5, a w drugim 4. Z kolei ambitnie jadący Krystian Sielawa zajmował odpowiednio miejsca 9. i 7., co dało mu 7. lokatę w imprezie. Pech prześladował Grzegorza Bogulaka. W sobotę w mocnej grupie osiągnął 7. wynik, ale w niedzielę na 4 okrążeniu doznał urazu palca w lewej nodze i z bólem kontynuował jazdę, tak aby tylko ukończyć zawody. Zwyciężył Dawid Babicz (KS MX Rega Team Ropczyce), a trzecie miejsce przypadło Aleksandrowi Bracikowi (KTM Novi Korona Kielce).

Medalowe pozycje endurowców HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski w Chełmnie

W klasie Kobiet Maja Kozłowska dwukrotnie była trzecia, przez co mogła cieszyć się z 3. miejsca w zawodach. Druga z opolskich reprezentantek Ola Nowak w pierwszym starcie uplasowała się na 6. pozycji, ale następnego dnia zaliczyła na trasie wywrotkę, doznając uciążliwych stłuczeń, które uniemożliwiły jej kontynuowanie jazdy. Wygrała Patrycja Milewska (AMK Drwęca Ostróda) przed Małgorzatą Zalewską (AMK Enduro Grunwald).

Z kolei Wojciech Latała w klasie E2/E3 podczas pierwszego dnia zmagań osiągnął czwarty czas, ale nazajutrz poprawił się o jedną lokatę, co finalnie dało mu miejsce na najniższym stopniu podium. Rafał Szymański dwukrotnie był ósmy i na takim samym miejscu ukończył rywalizację. Triumfował Maciej Więckowski (KS MX Rega Team Ropczyce) przed Michałem Szusterem (KTM Novi Korona Kielce).

Zmagania tuż za podium w klasie Junior 125 zakończył Igor Gromek. Zwyciężył Maciej Brzezicki (KKM Kwidzyn) przed Maciejem Broniewskim (KTM Novi Korona Kielce) i Filipem Gackiem (BKM Bielsko-Biała). W klasie Master Krzysztof Szczypka został sklasyfikowany na 9. pozycji. Wygrał Jeremiasz Mandecki (KKM Kwidzyn) przed Jackiem Romanem (KS MX Rega Team Ropczyce) i Zbigniewem Lechem (KKS Polonia Wrocław).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Maciej Więckowski przed Dawidem Babiczem i Damianem Musiałem. W Top-10 zawodów znaleźli się także Patryk Kuleszo oraz Wojciech Latała, którzy uplasowali się na miejscach odpowiednio 6. i 10. Wśród klubówek wygrał KTM Novi Korona Kielce przed KS MX Rega Team Ropczyce i HAWI Racing Team. Natomiast w prestiżowej klasyfikacji zespołów sponsorskich zwyciężył Adventure Team Elbląg przed HAWI RACING TEAM (w składzie D.Musiał, W.Latała, P.Kuleszo) oraz GARDEN KWARC TEAM Opolskie (w składzie M.Kozłowska, I.Gromek, R.Szymański) i KTM NOVI Korona Team Piekoszów.

Zawody były zarazem pierwszym memoriałem legendarnego trenera Mirosława Malca, twórcy potęgi polskiego enduro w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych.

Impreza została zorganizowana przez Klub Motorowy „Wisła” Chełmno pod wodzą prezesa Władysława Knapa. Następne rundy odbędą się w drugiej połowie maja w Cegielni Wierzchowina koło Lublina. Motocyklistów HAWI Racing Team wspierają samorządy Województwa Opolskiego oraz Miasta Opola.

Medalowe pozycje endurowców HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski w Chełmnie

 Wyniki:

3 rundy > https://my.raceresult.com/239810/

4 rundy i łączne > https://my.raceresult.com/242816/

sezonu > https://my.raceresult.com/239560/results

 

Autor zdjęć: Piotr Kumiec

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie