Zapraszamy do udziału w międzynarodowym wydarzeniu na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem. Od 29 kwietnia do 8 maja razem z lokalnymi organizacjami (samorządy, ngo, szkoły, koła wędkarskie, leśnicy, strażacy, media i grupy mieszkańców) przeprowadzona zostanie akcja sprzątania Odry od jej źródeł aż do Bałtyku.

Międzynarodowa akcja „Czysta Odra” – posprzątają 854,3 km rzeki

To pierwsza edycja kompleksowego i międzynarodowego działania (we współpracy z Czechami i Niemcami), które odbędzie się na całej długości Odry oraz jej dopływach.

Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem. Na swoim koncie ma już przepłynięcie i posprzątanie ponad 15 tys. km rzek w Polsce i Europie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowił zadbać o Odrę – rzekę wyjątkową, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

Międzynarodowa akcja „Czysta Odra” – posprzątają 854,3 km rzeki

Dominik Dobrowolski

W pierwszym tygodniu maja przeprowadzi międzynarodową akcję Czysta Odra. Każdy może się do niej przyłączyć! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, a następnie spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by posprzątać jej brzegi, zorganizować spływ kajakowy i cieszyć się z uroków tej przepięknej rzeki.

Pierwsze 100 grup zgłoszonych do akcji dostanie wsparcie w wysokości do 500 zł. Partnerem akcji jest Credit Agricole Bank Polska – organizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. #MniejPlastiku.

Można już się zgłaszać!

Czekamy na zgłoszenia mieszkańców, organizacji, sołectw, gmin, firm, szkół… Zachęcamy do kontaktu z odpowiednim dla danego miejsca regionalnym koordynatorem Akcji Czysta Odra:

Odcinek Chałupki – Kędzierzyn Koźle – Opole
Stowarzyszenie Załóg Pływadeł „Rzeki dzielą – Odra Łączy”
Kontakt: Ania Piróg-Nowak, stowarzyszenie.plywadla@gmail.com , tel. 512 283 870

Odcinek: Opole – Wrocław – Nowa Sól
Kontakt: Dominik Dobrowolski, akcjaczystaodra@gmail.com , tel. 697 092 978
Odcinek: Nowa Sól – Krosno Odrzańskie – Słubice

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne KPWK
Kontakt: Wojciech Kliszewski, w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl , tel. 661 068 040

Odcinek: Słubice – Szczecin – Świnoujście
Stowarzyszenie Wywrotka
Kontakt: Krzysztof Sowa, stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com , tel. 725 559 666

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/AkcjaCzystaOdra/
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1053062568877228
#AkcjaCzystaOdra #SzlakOdry #WodyToNieŚmietnik #SprzątamyRzeki
#RecyklingRejs #WroBer

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Dominik Dobrowolski /

    Z tego co słyszałem 🙂 mocne ekipy szykują się w Brzegu i Opolu: Marek Sołtysiak , Marina Brzeg – MOSiR WOPR Brzeg Ewelina Antonowicz ! Będzie mokra robota! W końcu to #AkcjaCzystaOdra . Brawo Opolszczyzna!

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.