Mieszkańcy Chróścic wybrali sołtyskę i członków rady sołeckiej na kolejne cztery lata. Zebranie odbyło się w środę (19 kwietnia) w sali wiejskiej przy OSP Chróścice. Sołtyską ponownie została Beata Wolny.

Zebranie rozpoczęło się od przedstawienia porządku obrad. Przewodniczącym zebrania został Klemens Weber, a sekretarzem Kornelia Lauer-Konecka. Komisja Wyborcza zaś składała się z trzech pań – Ireny Weber, Krystyny Gierok i Heleny Lisowskiej.

Łącznie na wybory przyszło 75 mieszkańców Chróścic i tyle samo wydano kart do głosowania. Beata Wolny zaś była jedyną kandydatką na sołtyskę miejscowości, lecz mieszkańcy stanowczo potwierdzili jej poparcie. 69 wyborców było na „tak ” dla Beaty Wolny, a przeciwko niej zagłosowało tylko 3. mieszkańców. Spośród wszystkich głosów, 3 uznano za nieważne

– Sołtyską jestem od 2015 roku, a ta kadencja jest już moją trzecią. Mam zatem nadzieję, że mieszkańcy mi ufają i są zadowoleni z mojego sołtysowania – mówiła Beata Wolny, sołtyska Chróścic. – Jestem dumna, że mogę dalej reprezentować mieszkańców. Chciałabym przy tej okazji serdecznie podziękować poprzedniej radzie sołeckiej za dobrą pracę i włożony trud w czasie ostatniej kadencji. Życzę też powodzenia nowej radzie sołeckiej. Oby nam się równie dobrze współpracowało.

W skład nowej rady sołeckiej, oprócz sołtyski, weszło 11 osób. Jej członkami zostali: Dorota Stanik, Klaudia Bernat, Jolanta Koschny, Joachim Koschny, Jolanta Kuczera, Józef Gregulec, Joanna Roczek, Jan Stotko, Anna Kubis, Zbigniew Wajman i Andrzej Krowiak.

Podczas trwania zebrania podsumowano także działalność sołecką w okresie minionej kadencji. Beata Wolny, sołtyska Chróścic, wspomniała o trudnościach, z jakimi przez ostatnie lata zmagało się sołectwo, mówiąc m.in. o pandemii koronawirusa i wojnie w Ukrainie. Jednak nie zabrakło przy tym pozytywnych aspektów jej przemowy, dotyczących chociażby spotkań integracyjnych mieszkańców Chróścic czy rozwoju wioski na przestrzeni ostatniej kadencji. Beata Wolny podziękowała także wszystkim mieszkańcom sołectwa i pracownikom Urzędu Gminy Dobrzeń Wielki za owocną współpracę.

W poprzedniej kadencji, w latach 2019-2023, w razie sołeckiej byli: Jolanta Kośny, Jolanta Kuczera, Józef Gregulec, Krzysztof Stanik, Małgorzata Długosz, Dorota Stanik, Iwona Lisowska-Torka, Klaudia Bernat, Norbert Kałuża, Joanna Roczek, Dominik Młynek i Marek Nowak.

Po zakończeniu wyborów mieszkańcy mieli okazję, by porozmawiać na tematy ważne dla sołectwa i rozwiązać sprawy, które ich nurtują bądź martwią. Nie zabrakło także podziękowań wójta gminy Dobrzeń Wielki – Piotra Szlapy – za udział w wyborach i za działalność poprzedniej rady sołeckiej Chróścic.

Zebranie w sprawie wyborów sołtysa i rady sołeckiej w Chróścicach było drugim w gminie. Pierwsze z nich miało miejsce we wtorek (18 kwietnia) w Dobrzeniu Wielkim. W czwartek (20 kwietnia) odbędzie się zabranie w Kup, zaś w przyszłą środę – 26 kwietnia – w Dobrzeniu Małym. 

Dobrzeń Wielki ma nowego sołtysa i czternastoosobową radę [GALERIA]

Rada sołecka Chróścic na kadencję 2023-2027:

Sołtyska:
Beata Wolny

Członkowie rady:
Dorota Stanik
Klaudia Bernat
Jolanta Koschny
Joachim Koschny
Jolanta Kuczera
Józef Gregulec
Joanna Roczek
Jan Stotko
Anna Kubis
Zbigniew Wajman
Andrzej Krowiak

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.