6 grudnia, jest datą szczególną w kalendarzu każdego dziecka. To dzień, kiedy uśmiech, zabawa i radość powinny zagościć w sercu wszystkich dzieci, więc Mikołaj nie mógł zapomnieć o dzieciach, które tego dnia muszą pozostać w szpitalnych łóżkach.

Każdy z nas będąc dzieckiem z niecierpliwością oczekiwał na ten szczególny dzień kiedy przychodzi do nas Mikołaj z całą masą wymarzonych prezentów. Odkąd sięgam pamięcią zawsze w naszym szpitalu były organizowane Mikołajki dla najmłodszych pacjentów. Dlatego też w tym roku w naszym szpitalu nie mogło zabraknąć magii takich dni jak dzisiejszy. Wszystkim dzieciom tym małym i tym troszkę większym życzę uśmiechu każdego dnia i wymarzonych prezentów – mówi Adriana Mazurkiewicz, Pełnomocnik Dyrektora ds. Praw Pacjenta. 

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu, zgodnie z tradycją, święty Mikołaj z pełnym workiem prezentów odwiedził małych pacjentów. Było zaskoczenie, wiele radości i zabawy. Wśród prezentów nie zabrakło maskotek, książek, zabawek słodyczy, a nawet przyborów szkolnych i nie była to jedyna atrakcja przygotowana dla małych podopiecznych.

Tego dnia niespodziewanie pojawili się również ich bajkowi superbohaterowie – Batman, Spiderman i Superman, którzy zapukali do szpitalnych okien zjeżdżając z dachu na linach. Dodatkową atrakcją było przedstawienie zorganizowane przed budynkiem szpitalnym przez Fundację dr Clown.

Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o problemach zdrowotnych, dlatego serdecznie podziękować naszym darczyńcom bez których organizacja Mikołajek w USK nie byłaby możliwa. Otrzymaliśmy mnóstwo różnych rzeczy, które przekazaliśmy dzieciom na oddziałach pediatrycznych. Dziękujemy Grupie Ratownictwa Specjalistycznego SAR Polska, Fundacji Dr Clown, Parafii św. Jacka w Opolu, Solaris Center w Opolu, CH Karolinka w Opolu, Uniwersytetowi Opolskiemu, a także organizatorom charytatywnej zbiórki prezentów Katarzynie Kozera i Adamowi Lelek – przekazuje Mirosław Ochyra, Rzecznik Prasowy USK Opole.

Inf. Mirosław Ochyra, Rzecznik Prasowy USK Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.