Mikromusic wystąpiło w Opolu. „Jesteście wyedukowaną publicznością, świetnie gra się w Opolu” [ZDJĘCIA, AUDIO]

Dawid Korbaczyński – gitarzysta zespołu Mikromusic   © Tomasz Chabior

Wrocławski zespół Mikromusic zagrał w piątek obok Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Widzowie mogli usłyszeć głównie utwory z najnowszej płyty „Tak mi się nie chce”. Muzycy zagrali również piosenki ze swoich poprzednich krążków – „Takiego chłopaka”, „Bezwładnie” i „Dom”.

Koncert był jednym z punktów programu odbywającego się w Opolu 3. Festiwalu Książki, który rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli.

– mówi Dawid Korbaczyński, gitarzysta Mikromusic

Mikromusic w 2002 roku założyli wokalistka Natalia Grosiak i gitarzysta Dawid Korbaczyński. Dziś w jego skład wchodzą także Adam Lepka (trąbka), Robert Szydło (gitara basowa), Łukasz Sobolak (perkusja), Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe) i Piotr Pluta (realizacja dźwięku).

Zespół wydał łącznie dziewięć płyt – sześć studyjnych i trzy koncertowe. Stworzył także muzykę do filmów „Chemia” Bartosza Prokopowicza i „Konfident” Juraja Nvoty oraz do spektaklu „Trzy wesołe krasnoludki” Konrada Imiela wystawianego w Teatrze Muzycznym Capitol.

Grupa tworzy muzykę, którą trudno przydzielić do konkretnego gatunku. Słychać w niej elementy jazzu, trip-hopu, rocka, słowiańskiego folku, a nawet elektroniki. Członkowie Mikromusic tworzoną przez siebie muzykę określają jako art pop.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.