Właśnie wystartowała druga edycja trzydniowego Festiwalu Czekolady i Słodkości w Opolu. Czekoladożercy zapełnili dziś (8 września) opolski rynek i będą tam, aż do niedzieli (10 września).

Rynek w Opolu wypełnił się licznymi stoiskami, które w swojej ofercie miały przede wszystkim czekoladę, ale też i inne słodkości. Strefa gastronomiczna na tym jednak się nie kończy i oprócz słodyczy, można spróbować dań, czy wyrobów z całej Polski. Wśród namiotów można znaleźć m.in.:
wina, przyprawy, oscypki, pieczywo, no i oczywiście czekoladę i słodycze różnej maści.

„Z miłości do czekolady”. Trzydniowy Festiwal Czekolady i Słodkości po raz drugi w Opolu

Impreza podzielona jest na kilka stref. W przestrzeni Czeko Artu na uczestników czeka prawdziwa niespodzianka. Tutaj powstanie niepowtarzalny mural, ale nie będzie to zwykłe malowanie. Dzieło będzie tworzone za pomocą czekolady! Strefa „Czeko Buziek”. Tutaj czekają czekoladowe rarytasy malowane na kruchych wafelkach. To nie tylko przysmak dla podniebienia, ale także prawdziwa uczta dla oczu. W strefie Kuchni Świata kucharze prezentować będą dania z różnych stron  świata. Oczywiście, każde danie zawierać będzie kakao, co doda im niepowtarzalnego smaku.

Ale to nie wszystko! Już od ubiegłego roku stałym punktem programu jest Gang Czekoladożerców. Dzieci, ale także dorośli, będą mieli okazję tworzyć swoje własne tabliczki czekolady i cieszyć się smakiem swojej pracy.

„Z miłości do czekolady”. Trzydniowy Festiwal Czekolady i Słodkości po raz drugi w Opolu

Na festiwalu nie mogło zabraknąć także dobrej muzyki, o którą zadba DJ. Obecny jest także konferansjer, który zaspokaja ciekawość uczestników festiwalu. Opowiada m.in.: o tym jak powstał ten uwielbiany przez wielu produkt, ale też o tym jak jest tworzony.

@opowiecie.info #czekolada #słodkości #słodycze #festiwal #festiwalczekolady #zabawa #rozrywka #jedzenie #opole #rynek #rynekopole ♬ Chocolate (Choco Choco) – DJ Party

O co chodzi z Festiwalem Czekolady i Słodkości

Dzieje się dużo. Jest dużo stoisk czekoladowych i słodkich. Osłodziliśmy Opole, jednym słowem, a jutro (9 września) rusza cała strefa artystyczna. Będą warsztaty czekoladowe, pralinkowe, lukrowe i piernikowe. Dekorujemy ciasta, malujemy mural czekoladą, są gry, zabawy, występy Oprócz tego turniej badmintona – mówiła Izabela Augusty, organizator Festiwalu Czekolady i Słodkości w Opolu.

Jakie jest zainteresowanie

-Już dzisiaj, w piątek, ludzi jest bardzo dużo, co rzadko się zdarza, bo piątek jest takim dniem, gdzie wszyscy wracają do domów, po ciężkim tygodniu pracy. Frekwencja naprawdę dopisała i myślę, że to też za sprawą dobrej pogody. Festiwal jest doskonałą okazją, żeby posmakować czekoladę, nie taką ze sklepów, ale od manufaktur, ręcznie robioną, a oprócz degustacji, można także pobyć ze sobą-mówiła Izabela Augustyn.

Zobacz także: Festiwal czekolady w Opolu po raz pierwszy

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".