Na pływalni Wodna Nuta w Opolu 10 Brygada Logistyczna zorganizowała Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w pływaniu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli organizatorzy.

Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w pływaniu kolejny raz zorganizowane zostały w Opolu przez 10 Brygadę Logistyczną. Do rywalizacji stanęło ponad stu żołnierzy – najlepszych pływaków z jednostek wojskowych podległych szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Rozegrano 12 konkurencji, a zawodnicy walczyli o medale indywidualne i w sztafetach.

Mistrzostwa w imieniu szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych otworzył szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu IWsp SZ podpułkownik Piotr Barczak oraz szef Sztabu 10 Brygady Logistycznej podpułkownik Dominik  Bech, którzy życzyli uczestnikom osiągnięcia jak najwyższych sportowych wyników.

W mistrzostwach, po zaciętej walce, po raz kolejny najlepsza okazała się reprezentacja gospodarzy, która zdeklasowała rywali. W klasyfikacji generalnej 10 Brygada Logistyczna zajęła pierwsze miejsce przed 1 Brygadą Logistyczną z Bydgoszczy (II miejsce) i 1 Regionalną Bazą Logistyczną z Wałcza (III miejsce). W klasyfikacji medalowej zawodnicy z Opola zdobyli łącznie 17 medali: dziesięć złotych oraz siedem srebrnych.

Podczas ceremonii zakończenia mistrzostw puchary i medale wręczali dowódca 10 Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz, podpułkownik Piotr Barczak oraz szef Szkolenia 10BLog podpułkownik Maciej Kopeć. Podpułkownik Piotr Barczak, w imieniu szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz organizatorom i sędziom za przygotowanie i przeprowadzenie mistrzostw.

W klasyfikacji zespołowej mężczyzn, 4 x 50m zmienny Open:
Złoty medal – 10BLog sztafeta w składzie: szer. Filip Capiga, st. szer. Kamil Gabler, sierż. Paweł Matyjasek, st. szer. Wojciech Knapik