Piłkarze Miro Deutsche Fussballschule opanowali w weekend stadion 1. FC Chronstau Chrząstowice. Niemal 350 młodych adeptów piłki nożnej walczyło o Puchar Przewodniczącego TSKN na Śląsku Opolskim. To dziewiąta edycja tego turnieju.

– W nawiązaniu odbywającego się Euro 2024 zawody odbywały się pod nazwą “Mini Mistrzostwa Europy”. Boiska, na których rozgrywano mecze nazwaliśmy od nazw niemieckich stadionów, a każda szkółka losowała kraj, który reprezentowała podczas turnieju – mówi Mateusz Bachem, koordynator Miro Deutsche Fussballschule.

W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy w wieku od 4 do 12 lat z wszystkich dwunastu niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich. Było mnóstwo sportowych emocji, wiele bramek, a przede wszystkim ruchowej aktywności i dobrej zabawy.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach: orliki, żaki i skrzaty.

– Tym razem zastosowaliśmy nową formułę. W żakach i skrzatach nie było klasyfikacji. W kategorii orlik liczyła się liczba goli. To motywowało dzieci do strzelania bramek – dodaje Bachem.

Najlepszy bilans bramkowy miała drużyna ze Staniszcz Wielkich grająca w turnieju jako Francja i to do niej trafił puchar przewodniczącego TSKN.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz plany Euro 2024, do których można wpisywać wyniki meczów. Do drużyn trafiły puchary.

Dla najmłodszych przygotowano animacje językowe. Zadbano też o poczęstunek dla młodych zawodników oraz kibiców.

Organizatorem turnieju było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, które koordynuje projekt niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich Miro Deutsche Fussballschule.

Fot. Daniel Bewko, TSKN Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.