W środę (26 stycznia) kilkunastu ekspertów i prelegentów spotkało się w Instytucie Księdza Sebastiana Kneippa w Kamieniu Śląskim. Specjaliści przedstawiali uczestnikom możliwości optymalizacji kosztów dzięki wykorzystaniu Odnawialnych Źródeł Energii oraz magazynów energii. 

Forum odbyło się w nieprzypadkowym miejscu, to właśnie w Kamieniu Śląskim stworzono Pierwszą Zieloną Wyspę Energetyczną w kraju. Dzięki farmie fotowoltaicznej, magazynowi energii oraz wiatrakowi – Instytut jest samowystarczalny energetycznie przez około 9 miesięcy w roku.

Podczas forum uczestnikom przedstawiono rozwiązania, które mogą stać się kluczowym czynnikiem dynamicznego rozwoju ich firmy oraz zwiększyć efektywność działań, poprawić rentowność, a w rezultacie zwiększyć zyski. Przede wszystkim skupiono się na działaniach, które przyczynią się do zwiększenia absolutnej niezależności energetycznej firm oraz bezpieczeństwa ich funkcjonowania.

Spotkanie podzielono na trzy bloki tematyczne:

  • Technologie optymalizacji kosztów energii w oparciu o OZE i magazyny energii.
  • Stopa zwrotu inwestycji, finansowanie i wsparcie inwestycji w OZE i magazyny energii.
  • Podsumowanie oraz pytania Gości.

Forum rozpoczęły prelekcje Damiana Koziola i Michała Bieleckiego – właścicieli firmy MEB. Następnie głos zabrali specjaliści z branży ekonomicznej, inżynieryjno-doradczej, finansowej i bezpieczeństwa PPOŻ.

Zgodnie z podpisanym podczas Forum listem intencyjnym, w Kamieniu Śląskim zostanie wybudowana instalacja wodorowa produkująca i magazynująca energię. Koszt inwestycji to prawie 5 mln złotych.

Organizatorami wydarzenia byli: MEB Group – firma zajmująca się wdrażaniem światowych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii, magazynowania i zarządzania energią oraz Viessmann – producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie