Dokładnie 162 paczki świąteczne trafiły do Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Zopowych i Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. To w ramach 19. edycji akcji, którą zorganizowali strażacy ochotnicy z gminy Murów.

Z okazji mikołajek prezenty dostało 16 dzieci z ośrodka w Opolu-Chmielowicach, 26 z placówki w Zopowych i 120 z placówki w Opolu-Czarnowąsach. Znalazły się w nich artykuły spożywcze i higieniczne, w tym pampersy i chemia gospodarcza. Były to też: zabawki, odzież, artykuły szkolne, gry planszowe i książki. Strażacy zebrali je wszystkie dzięki pomocy mieszkańców gminy Murów i okolic.

„Szanowni Darczyńcy, Wasza dobroć i szczodrość uczyniła wielką rzecz. Obdarowane dzieci i chorzy przeżyli wielką radość, zapomnieli w tym dniu o smutku, samotności i boleściach, poczuli ciepło i miłość rodzinną, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Poczuli się kochani i potrzebni, a to największy prezent jaki można podarować” – napisał na Facebooku Andrzej Puławski, koordynator akcji.

– To było coś wielkiego i pięknego, razem z mieszkańcami zostaliśmy Świętym Mikołajami! – dodał z kolei w rozmowie z Opowiecie.info. – Cieszę się, że mogliśmy wszyscy uczynić takie dobre uczynki. Atmosfera była wspaniała, dzieci czekały i przeżywały, a my razem z nimi, czerpiąc z tego wielką radość.

W akcję włączyły się Ochotnicze Straże Pożarne w: Zagwiździu, Starych Budkowicach, Bukowie, Radomierowicach, Grabczoku i ta, która działa przy Storze Enso w Murowie. Przedsięwzięcie wsparli też proboszczowie z gminnych parafii, wójt Michał Golenia, gminne biblioteki, dyrekcja tartaku Stora Enso, murowski salon „Fryzjernia” i właściciele lokalnych sklepów.

Inicjatywa ta żyje w lokalnej społeczności od 19 lat i wszystko wskazuje, że będzie żyć też w kolejnych. „Wszystkim Darczyńcom za Wasze Wielkie Serca Serdeczne Bóg Zapłać” – podsumował na Facebooku Andrzej Puławski.

fot. materiały organizatorów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.