Jego znakiem rozpoznawczym będą muzycy z instrumentami dętymi. W najbliższą sobotę, 11 maja, w trasę ruszy Opolski Ekspres Dęty. Odjazd planowany jest o godzinie 10.16 z dworca Opole Główne. Finał muzycznej podróży odbędzie się na stacji w Kluczborku.

Opolski Ekspres Dęty w trasie

Opolski Ekspres Dęty – plakat organizatora

To dwunasta edycja tej inicjatywy. Jej pomysłodawcą jest Przemysław Ślusarczyk, opolski kompozytor, dyrygent i animator kultury. Przedsięwzięcie zostało nagrodzone „Opolską Marką 2019” oraz zostało wyróżnione w konkursie Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013.

Ekspresową orkiestrę tworzy około 40 muzyków, którzy grają w Orkiestrze Politechniki Opolskiej, Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Grudzickiej Orkiestrze Dętej. W ten sposób promują nie tylko swoją muzyczną pasję, ale też walory podróżowania koleją oraz turystykę na Opolszczyźnie. Tym razem motywem przewodnim Opolskiego Ekspresu Dętego jest jubileusz 20-lecia obecności w Unii Europejskiej.

Biletów na sobotnią podróż już nie ma, ale wszyscy miłośnicy orkiestr dętych mogą wysłuchać krótkich muzycznych prezentacji na stacjach w Ozimku, Lublińcu i Oleśnie Śląskim. Ostatnim punktem w tym rozkładzie jazdy będzie Kluczbork, gdzie orkiestra zaprezentuje koncert finałowy.

Szczegółowy rozkład jazdy muzycznego pociągu znajduje się na stronie www.opolskiekspresdety.one.pl.

Opolski Ekspres Dęty zabierze w podróż około 250 gości. Zakończenie i powrót do Opola zaplanowano na godzinę 15:29.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.