Stare Siołkowice zajęły II miejsce w konkursie „Piękna wieś opolska 2017”.  Zwyciężyła miejscowość Kadłub z gminy Strzelce Opolskie.

W trakcie Dożynek Wojewódzkich w Namysłowie ogłoszono wyniki konkursu „Piękna wieś opolska 2017”. W kategorii „Najpiękniejsza wieś XX-lecia odnowy wsi” II miejsce zajęło sołectwo Stare Siołkowice (gm. Popielów). Przyznano mu nagrodę w wysokości 20 000 zł.

Komisja uzasadniła swoją decyzję licznymi tytułami, które wieś odebrała w poprzednich latach, np. „Najpiękniejsza wieś 2010” czy „Przyjazna wieś”. Siołkowice posiadają ponadto zrewitalizowane centrum wsi, z funkcją plenerowych spotkań integracyjnych.

Sołectwo jest malownicze, zadbane i aktywne społecznie. Mieszkańcy, angażując się w liczne organizacje. często przygotowują imprezy okolicznościowe. Od dwóch lat w Siołkowicach znajduje się plac zabaw, który powstał z pieniędzy uzyskanych z akcji „Podwórko Nivea”.  

„Najpiękniejsza wieś XX-lecia odnowy wsi” – Stare Siołkowice „Najpiękniejsza wieś XX-lecia odnowy wsi” – Stare Siołkowice

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie