Pierwsza edycja OPO Festival 2021 rozpocznie się 17 września w Klubokawiarni Społecznej OPO o godzinie 21.00. Wydarzenie jest bezpośrednią kontynuacją Opole Songwriters Festival.

– Nie przepadamy za jubileuszami i tak jak wy nie możemy się doczekać końca pandemii, dlatego zamiast jubileuszowej, dziesiątej edycji Opole Songwriters Festival, w tym roku zapraszamy was na edycję numer dziewięć i pół, która odbędzie się pod nazwą OPO Festival w wyjątkowym dla nas miejscu – klubokawiarni społecznej OPO – mówił na konferencji prasowej Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny festiwalu oraz prezes Stowarzyszenia Kulturalne Opole.

Przed nami OPO Festival 2021, czyli klubowa edycja Opole Songwriters Festival

Fot. UM Opole

Jak zapowiadają organizatorzy, w programie OPO Festivalu przewidziane zostały na kameralne koncerty berlińskich artystów i polskich debiutantów. A także autorskie DJ-sety przygotowane specjalnie na tę okazję, czy spotkania z osobistościami sceny alternatywnej.

OPO Festival to kontynuacja Opole Songwriters Festival, który gwarantował kameralną, ale międzynarodową atmosferę i bliski kontakt z artystami, którzy sami piszą swoje teksty i tworzą do nich muzykę.

Koncerty odbędą się w klubokawiarni społecznej OPO

Klubokawiarnia Społeczna OPO to inicjatywa stowarzyszenia Kulturalne Opole. OPO ruszyło w czerwcu tego roku przy ul. Krakowskiej 32, w budynku Centrum Aktywizacji Społecznej. Regularnie odbywają się tam koncerty na żywo, spotkania autorskie i dyskusje czy wreszcie – projekcje filmowe.

W najbliższy weekend na scenie w OPO wystąpią:

JAE TYLER – pochodzący z Kansas, ale od lat mieszkający w Berlinie, twórca przygnębiająco rozrywkowego popu. Czerpiąc inspiracje zarówno z klasyki lat 80-tych i 90-tych, jak i kultury amerykańskich rednecków, Jae Tayler wyciąga z najgorszych wzorców wszystko co najlepsze. Jego koncerty to niecodzienne show, pełne zaskakujących zwrotów akcji. (17 września, godz. 21.30).

SILLA (Sigurlaug Gísladóttir) – jedna z najciekawszych przedstawicielek islandzkiego popu. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z zespołu múm. Solowo zadebiutowała dopiero w 2015 roku albumem zatytułowanym „Mr. Silla”. Płyta zebrała świetne recenzje zarówno w Islandii jak i poza nią. (17 września, godz. 21.00).

EWA SAD – możecie ją kojarzyć z opolskiego plastyczniaka, gościła też w zeszłym roku ze swoją wystawą Letting Go w Galerii Sztuki Współczesnej. Dawna wokalistka i basistka zespołu Sorja Morja obecnie tworzy solowo, a jej muzyka to nieoczywista mieszanka gatunkowa z wciągającymi i bogatymi w warstwę znaczeniową tekstami. (18 września, godz. 21.30).

FRANZ EGAL – to szczeciński piosenkarz z Warszawy, wychowanek Szkoły Polonia Disco. Jego melodyjne, słodko-gorzkie piosenki są bardzo osobiste, a w swoich tekstach często stara się uporać z własnymi lękami i eksploruje męską wrażliwość. (18 września, godz. 21.00).

JANUSZ JURGA – przedstawiciel jedynego w swoim rodzaju nurtu forest techno, który łączy transowe dźwięki natury i ambientowe kolaże z miarowymi bitami. W tym roku wydał swoje kolejne dzieło studyjne „IST”. (18 września, godz. 22.30).

Drugi weekend OPO Festival odbędzie się już 1 i 2 października. Lista występujących artystów zostanie ogłoszona wkrótce.

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze