Namysłów wygrywa w karnych, a MKS Kluczbork, Swornica i Małapanew odpadają. Wojewódzki Puchar Polski nabrał tempa [PODSUMOWANIE 1/16 FINAŁU]

Swornica Czarnowąsy – Polonia Głubczyce 2:1 (2:4)   © Tomasz Chabior

Na brak emocji i sensacji nie można było narzekać podczas środowej 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Drużyny z klasy okręgowej wyeliminowały Małąpanew Ozimek i Pogoń Prudnik, Ruch Zdzieszowice pokonał MKS Kluczbork po dogrywce, a Start Namysłów o awans do 1/8 finału bił się w konkursie rzutów karnych.

W meczu MKS-u Kluczbork i Ruchu Zdzieszowice, czyli spotkaniu, na które zwrócone były oczy większości miłośników opolskiej piłki nożnej, padła tylko jedna bramka. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a gola na wagę wygranej Ruchu w 103. min zdobył Jędrzejczyk.

Małapanew Ozimek i Pogoń Prudnik wyautowane przez drużyny z „okręgówki”

Największym zaskoczeniem dla kibiców może być odpadnięcie Małejpanwi – piłkarze z Ozimka przegrali w Jełowej 2:3 i to tamtejszy Start zagra w 1/8 finału przeciwko Piastowi Strzelce Opolskie. Dziwić może także porażka czwartoligowej Pogoni Prudnik, która poległa na wyjeździe przeciwko grającemu w klasie okręgowej LZS-owi Stary Ujazd.

Gwałtowny zwrot akcji w Czarnowąsach i konkurs rzutów karnych w Cisku

Do najciekawszych spotkań rundy zaliczyć można mecze Swornicy Czarnowąsy z Polonią Głubczyce i Victorii Cisek ze Startem Namysłów. W pierwszym przypadku górą była Polonia, która – przegrywając do 72. minuty 1:2 – w ciągu 9 minut trafiła trzy bramki i zameldowała się w 1/8 finału.

Start o kolejną rundę walczył ponad 120 minut. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 1:1 i potrzebna była dogrywka. Od 98. minuty Victoria prowadziła nawet 2:1, ale w 115. minucie namysłowian uratował Raszewski. Start wygrał w konkursie „jedenastek” 3:2, a sukces w głównej mierze zawdzięcza Danielowi Spedzie, który wybronił aż trzy rzuty karne.

W 1/8 kolejne starcie trzecioligowców

Mecz MKS Kluczbork Ruch Zdzieszowice nie był ostatnim przedwczesnym finałem tegorocznej edycji opolskich pucharów. W kolejnej rundzie zmierzą się ze sobą również Agroplon Głuszyna i Stal Brzeg. Oprócz nich dojdzie jeszcze do dwóch innych ciekawych starć – Polonia Głubczyce podejmie Ruch Zdzieszowice, a Skalnik Gracze zagra ze Starem Namysłów. Ostatni z wymienionych meczów będzie jedynym zetknięciem dwóch czwartoligowców w 1/8 finału.

Kolejna runda już 5 września

Jej start zaplanowano na godz. 17:00. Zagra w niej trzech trzecioligowców, osiem zespołów z 4. ligi i pięć z klasy okręgowej. Po jej rozegraniu tegoroczna edycja Wojewódzkiego Pucharu Polski będzie na półmetku. Wiosną 2 marca, 24 kwietnia i 22 maja odbędą się kolejno ćwierćfinały, półfinały i finał.

Wojewódzki Puchar Polski zaadresowany jest do wszystkich zespołów z Opolszczyzny, które grają w 3. i 4. lidze, a także w klasie okręgowej. Zwycięzca rozgrywek w kolejnym sezonie dostanie prawo występu w ogólnopolskim pucharze, w którym będzie rywalizował z zespołami z Ekstraklasy, 1. i 2. ligi oraz piętnastoma triumfatorami z pozostałych województw. Jednym z takich opolskich zespołów był Ruch Zdzieszowice, który we wrześniu 2017 r. zagrał na stadionie Odry Opole przeciwko Legii Warszawa.

Wyniki 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski (22 sierpnia 2018 r., godz. 17:30)

1. MKS Gogolin – Skalnik Gracze 0:1
2. LZS Stary Ujazd – Pogoń Prudnik 2:0
3. Piast Strzelce Opolskie – PAUZA
4. Orzeł Źlinice – Po-Ra-Wie Większyce 0:3
5. Po-Ra-Wie II Większyce – Unia Kolonowskie 0:5
6. Sparta Paczków – Unia Krapkowice 0:4
7. Victoria Cisek – Start Namysłów (1:1 po 90 minutach, 2:2 po dogrywce, 2:3 w karnych)
8. Naprzód Jemielnica – Polonia Nysa 1:2
9. LZS Mechnice – LZS Starowice Dolne 2:3
10. Victoria Chróścice – Stal Brzeg 0:4
11. GKS Głuchołazy – MKS Wołczyn 1:7
12. LZS Racławiczki – Naprzód Ujazd-Niezdrowice 4:5
13. Swornica Czarnowąsy – Polonia Głubczyce 2:4
14. Start Jełowa – Małapanew Ozimek 3:2
15. MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 0:1