Dwie próby przewiezienia nielegalnych migrantów z Syrii udaremnili pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu razem z mundurowymi z Placówki Straży Granicznej w Opolu i Opolskiego Garnizonu Policji.

Oba przypadki funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli podczas patrolowania autostrady A4 przebiegającej przez województwo. Pierwsza sytuacja zdarzyła się 29 sierpnia w okolicach Młyńskich Stawów w powiecie namysłowskim. W zatrzymanym do kontroli busie podróżowało czternastu mężczyzn, dwie kobiety i dziecko – wszyscy z Syrii. Pojazd prowadził obywatel Kosowa, który wiózł pasażerów z Serbii.

Dzień później funkcjonariusze KAS udaremnili jeszcze jedną próbę przewiezienia nielegalnych migrantów. Tym razem w okolicach Jankowic Wielkich w powiecie brzeskim zatrzymali pojazd dostawczy, którym kierował Polak. Okazało się, że transportuje on ze Słowacji osiemnastu mężczyzn, którzy również okazali się obywatelami Syrii. W obu przypadkach Służba Dyżurna KAS wezwała Straż Graniczną i Policję.

„Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu wszczęli procedurę zatrzymania cudzoziemców. Straż Graniczna ustaliła, że cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP i przebywali na terenie Polski nielegalnie. Migranci zostali zatrzymani i przy wsparciu policjantów i funkcjonariuszy KAS zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Opolu” – czytamy w komunikacie opolskiej KAS.

Straż Graniczna w Opolu prowadzi teraz postępowanie w obu sprawach.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie