Spotkanie autorskie z Katarzyną Groniec już dziś w ogrodzie WBP w Opolu. Spotkanie poprowadzi dr Jarosław Wasik, piosenkarz i kompozytor, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zapraszamy na godz. 17.00.

Katarzyna Groniec – wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny; laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu; debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym, gdzie wraz z Robertem Janowskim stworzyli niezapomniany duet. W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy.
W kwietniu 2008 roku otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

W marcu ukazała się jej debiutancka powieść „Kundle”.

„Miasto między Zabrzem a Rybnikiem. Niedaleko stąd do Toszka, niemieckiego Tost, z wielkim domem wariatów. W latach wojny był tam obóz jeniecki dla Anglików. Uwieczniają go co najmniej trzy książki. Jedną z nich napisał sir P.G. Wodehouse. Potem funkcjonowało więzienie NKWD. Trzy tysiące ofiar. Tego się z Kundli nie dowiemy. Minęło ćwierć wieku. Miasto jest wysypiskiem rozbitków. Niepełne rodziny, podwójne tożsamości, poharatane dusze. Śląscy autochtoni, przesiedleńcy z Kresów, Żydzi, Romowie, Niemcy. A nad tym wszystkim – instancja narracyjna, która widzi wszystko osobno. Bo scalić się tego nie da. To miejsce, gdzie pękła więź języka i świata, gdzie króluje niekonkluzywność, a w codzienności otwiera się egzystencjalna otchłań. Proza Groniec balansuje na skraju tej przepaści – zwykłej i niezwykłej zarazem – ze sprawnością literackiego ucha i języka, jakiej zazdrości się nie tylko debiutantom”. (Eliza Kącka)

 Zapraszamy!

NOC KULTURY – spotkanie z Katarzyną Groniec w ogrodzie WBP

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie