Partnerstwo Borów Niemodlińskich w ramach wydarzenia organizuje spotkanie w Technikum Leśnym w Tułowicach. Wydarzenie rozpocznie się 24 marca (sobota) o godzinie 18:00.

Ptaki Polskie, razem z pasjonatami ptaków w całym kraju, zapraszają na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, która odbędzie się 24–25 marca w Technikum Leśnym w Tułowicach. To bardzo aktywny okres w roku dla większości sów – są w czasie okresu godowego. Warto wspomnieć również, że jest to już siódma edycja Nocy Sów. Odkrycie świata sów, rozmowy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, metody badań i ochrony sów – to tylko zarys tego co czeka na nas podczas całego wydarzenia.

Program

18:30
Rozpoczęcie spotkania, przedstawienie idei Nocy Sów.

18.45
Prezentacja multimedialna: poinformowanie, że pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim wydarzenia pt. „Noc Sów” jest stowarzyszenie Ptaki Polskie; przedstawienie celów i działań Ptaków Polskich, prezentacja gatunków sów występujących w Polsce, biologia sów, metody badań i ochrony sów, sowy w legendach i kulturze, quiz z rozpoznawania gatunków po wyglądzie i głosach dla uczestników wydarzenia. Współpraca z dr. Grzegorzem Hebdą z Uniwersytetu Opolskiego.

19:45
Pokaz wybranego filmu o sowach pt. „Sowy Polski” wydanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych lub „Płomykówka – sowa z sąsiedztwa”, wydany przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”.

20:45
Wycieczka terenowa – poszukiwanie i obserwacja sów (warto zabrać ze sobą ciepłą odzież i latarki).

22:00
Wspólne ognisko.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie: www.nocsow.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie