Odra Opole odniosła skromne, ale najwyższe w sezonie zwycięstwo! [GALERIA]

© Tomasz Chabior

Przez cały sezon Odra Opole nie wygrała tak pewnie jak w sobotnim meczu przeciwko Bruk-Betowi Termalice Nieciecza, który pokonała 2-0.

Wynik 2-0 to trzecia i najwyższa ligowa wygrana Odry w trwającym od lipca sezonie. – Dawno nie zdobyliśmy dwóch goli, dlatego zwycięstwo cieszy nas jeszcze bardziej. Jesteśmy zadowoleni także z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu. Mamy nadzieję, że dzisiejszym meczem zbudowaliśmy w zespole dobre morale, które zaprocentują w kolejnych starciach – mówił Mateusz Czyżycki, strzelec jednej z bramek.

Pierwsza połowa była przeciętnej urody widowiskiem, ozdabianym jednak nielicznymi stuprocentowymi okazjami. Jedną z nich zmarnował Arkadiusz Piech, a drugą Mateusz Czyżycki. Strzał z woleja pierwszego z nich doskonale wybronił Karol Dybowski, a drugi sytuację „sam na sam” zakończył słabym uderzeniem prosto w golkipera.

Po przerwie niebiesko-czerwoni byli już skuteczniejsi. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik w pięknym stylu otworzył Czyżycki. Piłkarz oddał elegancki strzał zza „szesnastki”, po którym obejrzeć można było futbolówkę wpadającą w samo „okienko”.

– Jak już dobrze przyjąłem piłkę, to zaraz pojawiła się myśl, żeby oddać strzał. W pierwszej połowie kilkukrotnie próbowałem, a w drugiej w końcu trafiłem – przyznał strzelec.

Po wyjściu na prowadzenie opolanie momentalnie cofnęli się na swoją połowę. – Jesteśmy w trudnej sytuacji, dlatego nie chcieliśmy stracić gola, żeby się nie podłamać. Na szczęście udało się zdobyć drugą bramkę i „dowieźć” trzy punkty do końca – mówił Czyżycki.

Bramkę na 2-0 zdobył Krzysztof Janus, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po fatalnym zachowaniu Dybowskiego. Golkiper zaciekle zaatakował nogi szarżującego przez pole karne Szymona Skrzypczaka i w ten sposób znacząco utrudnił swojej drużynie walkę o wyrównanie.

Pokonując niecieczan Odra nie wydostała się z ostatniej pozycji w tabeli, w której grzęźnie przez większość rundy. Posiadając 13 punktów niebiesko-czerwoni tracą trzy „oczka” zarówno do siedemnastych Wigier Suwałki, jak i do szesnastej Chojniczanki Chojnice. Najbliższe spotkanie rozegrają 22 listopada (piątek) w Niepołomicach.

Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 (0-0)

Bramki: 52. Czyżycki (1-0), 77. Janus (karny, 2-0)

Odra: Rosa – Janasik, Kamiński, Wypych, Wdowik – Błanik (83. Mikinic), Trojak, Czyżycki, Bonecki, Janus – Piech (74. Skrzypczak).

Termalica: Dybowski – Grzybek, de Amo, Szarek, Mikovic – Kiełb (79. Terpiłowski), Iwanicki (64. Kamiński), Bezpalec, Purece (64. Wlazło), Gergel – Gutkovskis.

Żółte kartki: Błanik, Piech – Gergel, Gutkovskis, Kamiński, Szarek

Czerwona kartka: Gutkovskis (druga żółta kartka)

Sędziował: Daniel Kryczyński (Żywiec)