Opolanie przegrali drugi mecz z rzędu i trzeci w sezonie, ale nadal są liderami Fortuna 1 Ligi. W sobotę (4.11) ulegli Górnikowi Łęczna, który wynik 3-0 ustalił jeszcze przed przerwą.

Z początku to Odra miała więcej z gry, ale po 12 minutach prowadziła nie ona, lecz Górnik. Wynik otworzył Piotr Starzyński, który pokonał Artura Halucha strzałem po ziemi. W całej pierwszej połowie goście stworzyli jedenaście okazji i oddali osiem strzałów w światło bramki. Gospodarze natomiast wyprowadzili pięć ataków, a dwa z nich zakończyli celnymi uderzeniami.

Odra była też częściej przy piłce (52%), ale wciąż to przyjezdni mieli więcej do powiedzenia. Gdy wydawało się, że być może pierwszą połowę zamknie wynik 0-1, Tomas Mikinic zdobył bramkę samobójczą. Przeciął on podanie zmierzające do Karola Podlińskiego, ale zrobił to na tyle pechowo, że od 37. min Odra przegrywała już 0-2.

Na niedomiar złego w 40. min Egzon Kryeziu oddał świetny strzał wolejem z okolic jedenastki, po którym Artur Haluch po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki. W drugiej połowie Odra ruszyła do ataku i stworzyła siedem sytuacji, które zakończyła trzema strzałami. Żaden jednak nie zagroził bramce, której strzegł kapitan Górnika – Maciej Gostomski. Swoich okazji nie wykorzystali też goście, więc mecz zakończył się rezultatem sprzed przerwy.

Wcześniej Odra Opole przegrała już z GKS-em Tychy i Motorem Lublin. Na początku sierpnia tyszanie pokonali ją 2-0, tak samo jak w minioną niedzielę Motor. W tym sezonie niebiesko-czerwoni stracili punkty też przeciwko: Lechii Gdańsk (0-0), Chrobremu Głogów (0-0) i Zagłębiu Sosnowiec (0-0).

Mimo sobotniej porażki Odra utrzymała się na 1. miejscu dającym bezpośredni awans z Fortuna 1 Ligi do PKO Ekstraklasy. Jej przewaga stopniała jednak do punktu nad Arką Gdynia (2.) oraz dwóch punktów nad GKS-em Tychy (3.) i Górnikiem Łęczna (4.). Najbliższy pojedynek czeka ją w przyszłą sobotę, 11 listopada o godz. 17.30. Będzie to wyjazdowy mecz przeciwko Wiśle Płock.

Odra Opole – Górnik Łęczna 0-3 (0-3)

Bramki: 12. Piotr Starzyński (0-1), 37. Tomas Mikinic (0-2, sam.), 40. Egzon Kryeziu (0-3).

Odra: Haluch – Żemło, Kamiński, Piroch (69. Hebel), Szrek – Mikinic, Niziołek (90. Wróbel), Purzycki (46. Kamiński), Galán, Antczak (59. Surzyn) – Czapliński. Trener: Adam Nocoń.

Górnik: Gostomski – Zbozień, Cissé, Amo, Grabowski (46. Dziwniel) – Starzyński (76. Janaszek), Kryeziu, Deja, Żyra (76. Pawlik), Gąska (76. Bednarczyk) – Podliński (83. Roginić). Trener: Ireneusz Mamrot.

Żółte kartki: Żemło, Mikinic – Grabowski, Deja, Bednarczyk.

Sędziował: Piotr Rzucidło.