Odra Opole wygrała u siebie po pięknym golu Krzysztofa Janusa [GALERIA]

Decydującego gola zdobył Krzysztof Janus, który umieścił piłkę w okienku strzałem z rzutu wolnego   © Tomasz Chabior

Odra Opole pokonała przy Oleskiej 51 GKS Bełchatów 1-0. Czwarte zwycięstwo z rzędu eleganckim uderzeniem z wrzutu wolnego zapewnił jej Krzysztof Janus.

W pierwszej połowie inicjatywa należała do gości. Piłkarze z Bełchatowa stworzyli w niej więcej sytuacji niż ci z Opola. Gospodarzy wielokrotnie musiał ratować bramkarz Kacper Rosa. Niezawodni okazali się też Mateusz Kamiński i Sebastian Bonecki, którzy zablokowali w sumie trzy groźne uderzenia gości.

Przed przerwą swoje okazje miała też Odra, a najgroźniejsza była ta w wykonaniu Tomasa Mikinica. Piłkarz zagrał wtedy z prawej strony, ale nikt z jego kolegów nie zdołał zamknąć akcji. Na początku drugiej połowy niebiesko-czerwoni również grali niemrawo, ale szybko nabrali tempa.

Już po 10 minutach od wznowienia gry kibice obejrzeli jedyną w tym spotkaniu bramkę. Opolanie mieli wtedy rzut wolny, a podszedł do niego Krzysztof Janus. Zawodnik wybitnym uderzeniem umieścił piłkę w samym okienku tak, że Paweł Lenarcik nie miał najmniejszych szans na obronę.

W ciągu pozostałych 35 minut gry mogło paść o kilka bramek więcej. Odra mogła wygrać wyżej, ale do swojego zwycięstwa lub choćby remisu doprowadzić mógł też GKS. Dwóch dobrych okazji, których wykorzystanie zasiliłoby konto opolan, nie wykorzystał Arkadiusz Piech. Natomiast po drugiej stronie nieskuteczni byli Paweł Makuch i Dawid Flaszka.

Na szczególną uwagę zasługują sytuacje dwóch ostatnich. Makuch został nabity na przedpolu przez wykopującego piłkę Rosę. Futbolówka przelobowała nieobecnego w bramce golkipera i… wylądowała obok bramki. Natomiast Flaszka strzelił soczyście z 10 metrów, ale tym razem Rosa nie pozwolił sobie na błąd.

Po czwartym wygranym meczu z rzędu Odra Opola ma 12 punktów, czyli tyle samo co lider – Arka Gdynia. Oba zespoły rozdzielają drugi ŁKS Łódź i trzeci Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Następny mecz niebiesko-czerwoni rozegrają również na własnym stadionie. W środę (30 września) o godz. 18.30 ugoszczą Resovię Rzeszów. Natomiast w dwie kolejne niedziele zmierzą się ze spadkowiczami z PKO Ekstraklasy. 4 października o godz. 15.00 podejmą Akrę Gdynia, a tydzień później o godz. 12.40 zagrają w Kielcach.

Odra Opole – GKS Bełchatów 1-0 (0-0)

Bramka: 55. Janus (1-0).

Odra: Rosa – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski, Mikinic (87. M. Gancarczyk), Bonecki, Trojak, Kort (82. Niziołek), Janus (70. Nowak), Piech (82. Czapliński).

GKS: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Najemski, Szymorek -Wroński (84. Bator), W. Gancarczyk, Witek (60. Hilbrycht), Makuch, Eizenchart (74. Łapiński), Winsztal (74. Flaszka).

Żółte kartki: Kort – Najemski, Szymorek, Witek, Wroński.