Odra Opole wygrywała, ale dogoniła ją drużyna grająca w dziesiątkę [GALERIA]

© Tomasz Chabior

Przez 55 minut Odra Opole prowadziła ze Stalą Mielec 1-0, ale kilkanaście minut przed końcem pierwszoligowego meczu dała sobie wyrwać komplet punktów i musiał zadowolić ją remis.

Choć obie drużyny miały dużo okazji, w pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko gola Szymona Skrzypczaka z Odry, która schodziła na przerwę prowadząc 1-0. Utrzymać korzystny rezultat miała jej pomóc przewaga liczebna – tuż przed przerwą dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Josip Soljić ze Stali.

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, a jedną wykorzystaliśmy. Gdy Soljić dostał czerwoną kartkę, wydawało nam się, że to będzie mecz, który będziemy kontrolować – przyznał Rafał Niziołek, zawodnik Odry.

Druga połowa w wykonaniu Odry nie była już tak dobra, jak pierwsza. Efektem tego była utrata bramki w 78. min. Zdobył ją Bartosz Nowak. – To nie Stal, lecz my sami sprawiliśmy sobie najwięcej problemów. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, baliśmy się rozgrywać, a Stal przejęła inicjatywę – mówił Niziołek.

Remis niekorzystny był dla obu drużyn – Stal oddalił od wyprzedzenia ŁKS-u Łódź i awansu do Ekstraklasy, a Odrze wydłużył drogę do utrzymania się w 1. lidze. Opolan czekają jeszcze cztery spotkania ligowe – wyjazdowe przeciwko Warcie Poznań (28 kwietnia) i Podbeskidziu Bielsko-Biała (11 maja) oraz domowe, w których zmierzą się z Bytovią Bytów (4 maja) i ŁKS-em Łódź (18 maja).

Odra Opole – Stal Mielec 1-1 (1-0)

Bramki: 23. Skrzypczak – 78. Nowak

Odra: Szromnik – Mikinić, Baranowski, Żemło, Winiarczyk, Błanik (80. Bonecki), Czyżycki, Trojak (87. Rybicki), Niziołek, Janus, Skrzypczak (69. Martin). Trener: Mariusz Rumak.

Stal: Kiełpin – Spychała, De Amo, Grodzicki, Getinger, Nowak, Tomasiewicz, Janoszka, Prokić (75. Wroński), Paluchowski (46. Gojko, 92. Gąsior), Soljić. Trener: Artur Skowronek.

Żółte kartki: 33. Mikinić, 34. Niziołek, 57. Szromnik, 75. Martin – 43. Soljić, 45. Soljić, 70. Grodzicki, 84. Janoszka

Czerwone kartki: 45. Soljić (dwie żółte)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)

fot: Tomasz Chabior