W najbliższy wtorek (11 kwietnia) odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Wykład pt. „Odpady organiczne cuchnący problem cywilizacji” poprowadzi dr hab. Tomasz Ciesielczuk, prof. UO.

Jak co miesiąc do Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu zapraszane są osobny wysoko postawione, badacze naukowi, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami. W zeszłym miesiącu gościem była dr hab. Sylwia Nowak, prof. UO, która poprowadziła wykład pt. „ Zielone królestwo–fascynujący świat roślin”.

Tym razem zaproszony został Tomasz Ciesielczuk dr hab. inż. Prof. UO. – zootechnik z wykształcenia, a przyrodnik i fotograf z zamiłowania. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Uniwersytetu Opolskiego. Jego zainteresowania naukowe krążą wokół gospodarki odpadami, migracji zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych pomiędzy komponentami środowiska zrównoważone nawożenie.

„Odpady organiczne cuchnący problem cywilizacji” kolejny wykład projektu wszechnicowego: Salon Opolskiej Nauki

Publikuje zarówno w czasopismach naukowych jak i popularnych. Jest także członkiem Komitetu Inżynierii Środowiska PAN, a także Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej. Jego publikacje można znaleźć także w czasopiśmie „Działkowice” oraz „Mój ogródek”. Upowszechnia zagadnienia naukowe w czasie wystąpień radiowych i telewizyjnych. Jest również opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Ekolog.

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, w Sali 307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Harmonogram kolejnych spotkań prezentuje się następująco:

9 maja-prof. Dariusz Łątka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego „Neurochirurgia-miłość odwzajemniona”

13 czerwca-prof. dr hab. Krystian Heffner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach „Opole-różne perspektywy przestrzeni miasta”

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

„Odpady organiczne cuchnący problem cywilizacji” kolejny wykład projektu wszechnicowego: Salon Opolskiej Nauki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".