Data 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki stoi pod znakiem zapytania. Wiele wskazuje na to, że impreza odbędzie się po raz kolejny jesienią.

Doniesienia medialne na temat jesiennej daty festiwalu podał portal Press.pl.

„Z naszych informacji wynika, że opolski festiwal – organizowany przez Telewizję Polską – planowany jest na pierwszy weekend września. Program tegorocznej edycji nie został jeszcze przedstawiony” – czytamy.

Sprawy nie komentuje również opolski ratusz.

– Nie mamy jeszcze podpisanego porozumienia z TVP na ten rok. Do czasu podpisania, doniesień prasowych nie komentujemy – informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta Opola.

Argumentem za przeniesieniem festiwalu piosenki w Opolu na jesień 2021 r. może być również fakt, że w czerwcu planowane są mecze piłkarskich Mistrzostw Europy. We wcześniejszych latach Telewizja Polska przerywała już koncerty festiwalowe transmisjami z meczów, co spotkało się z dużą krytyką.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny, 57. KFPP odbył się we wrześniu przez panującą w Polsce epidemię korononawirusa.

ZOBACZ TEŻ: Relacje, zdjęcia i filmy z 57. KFPPP

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.