Międzynarodowe targi turystyczne Internationale Tourismusbörse – ITB Berlin 2019, to doroczna światowa impreza branżowa, gromadząca przedstawicieli największych organizacji i firm turystycznych z całego świata.  Opolskie, jak co roku, także jest w Berlinie.

Prezentację województwa opolskiego przygotowała – jak co roku – Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. W tym roku nawiązuje ona do średniowiecznych tradycji rycerskich regionu. OROT wspólnie z głównymi partnerami: UMWO, UM Opola, Zamkiem w Niemodlinie, Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Oleśnie i Browarem z Nysy zaproponuje degustacje produktów regionalnych i tradycyjnych województwa opolskiego. Goście skosztują m.in. oleskiej śmietankówki, kołocza śląskiego, czy też zamkowych niemodlińskich pierników i wielu innych produktów z naszego regionu.

Prezentację wzbogacą tańce, muzyka oraz pokazy rycerskie w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Opola. Będą także historyczne postacie – książę Kazimierz I Opolski, księżna opolska Wiola oraz rycerz z epoki średniowiecznej. Dzięki replice książęcego tronu każdy odwiedzający będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pokazy rycerskie będą się odbywać na stoisku regionalnym województwa opolskiego oraz na scenie stoiska narodowego Polski w dniach od 8 do 10 marca.

            Na opolskim stoisku była już Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, z którą wicemarszałek Zbigniew Kubalańca i członek zarządu województwa, prezes OROT Stanisław Rakoczy rozmawiali m.in. o potencjale turystycznym regionu. Targi potrwają do niedzieli.

Targi ITB to dla wszystkich wystawców jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w roku. W tym roku krajem partnerskim targów jest Malezja.

Polskie Stoisko Narodowe ma powierzchnię  752 m², a prezentuje się tu 55 wystawców. Motywem przewodnim polskiej prezentacji jest turystyka miejska i kulinarna.

Motyw ten widoczny jest przede wszystkim w sposobie prezentacji oraz wystroju stoiska, a także w przygotowanych działaniach promocyjnych. To m.in. „Staropolskie Kulinaria Królewskiego Krakowa” w ramach kulinarnej promocji Krakowa, który w 2019 roku jest Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej.

UMWO

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.