Już jutro (13 czerwca) prof. dr hab. Krystian Heffner poprowadzi kolejne spotkanie z cyklu Salonu Opolskiej Nauki. Wykład będzie niósł tytuł „ Opole-różne perspektywy przestrzeni miasta”.

Salon Opolskiej Nauki to cykl spotkań wszechnicowych, gdzie wykłady prowadzone są przez osoby wysoko postawione, badaczy naukowych z regionu, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami.

Krystian Heffner, prof. dr hab. w zakresie ekonomii, specjalizujący się w polityce regionalnej i miejskiej, rozwoju obszarów wiejskich i małych miast oraz problematyce migracyjnej. Ukończył studia geograficzne na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w zakresie planowania przestrzennego i doktora habilitowanego nauk geograficznych. Od 1998 roku związany jest z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, gdzie prowadzi Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej. Dyrektor PIN Instytutu Śląskiego w Opolu w latach 1991-1996. W okresie 1999-2012 pracował w IRWiR PAN w Warszawie. Był również profesorem na Uniwersytecie Łódzkim (1993-2008), Politechnice Opolskiej (2000-2018) i Uniwersytecie Śląskim w Opawie (2009-2018).

„Opole-różne perspektywy przestrzeni miasta”. Już jutro kolejne spotkanie z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

prof. dr hab. Krystian Heffner

Autor ponad 500 publikacji naukowych, w tym ponad 200 poświęconych problemom funkcjonowania wsi i małych miast. Członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju i Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN, w latach 2007-2019 również Komitetu Badań nad Migracjami i Polonią PAN. Od 2000 r. aktywnie współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego m. in. w pracach nad kolejnymi strategiami rozwoju regionu opolskiego.

Salon Opolskiej Nauki odbywa się co miesiąc, w każdy drugi wtorek miesiąca o stałej porze 16.30 w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, sala 307 – 308.

Kolejne spotkanie odbędzie się 11 lipca. Gościem będzie ks. prof. dr hab. Marek Lis, który poprowadzi wykład pt.: Co teolog robi w kinie?

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

„Opole-różne perspektywy przestrzeni miasta”. Już jutro kolejne spotkanie z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".