Opolscy policjanci od lat angażują się w akcje krwiodawstwa. Tak było i tym razem, na pierwszej zorganizowanej akcji w 2024 roku, którą wsparli koledzy z opolskiej Służby Celno-Skarbowej.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml. krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

W poniedziałek (12 lutego) odbyła się pierwsza zbiórka krwi w tym roku. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.  Udało się zebrać ponad 6 litrów tego najcenniejszego daru.

Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ten dar uratował już nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

Inf. fot. KWP Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie