Poznaliśmy dziś laureatów i wyróżnionych  tegorocznej edycji konkursu Opolska Marka. Marszałek Andrzej Buła wręczył już nagrody pierwszym laureatom z powiatów opolskiego i brzeskiego.

Opolska Marka – znamy laureatów

Trwające obostrzenia nadal nie pozwalają na organizację gali Opolskiej Marki, więc wzorem ubiegłego roku, nagrody będą wręczane w powiatach, gdzie działają i pracują laureaci.

Jak mówił marszałek Andrzej Buła podczas wręczenia nagród i wyróżnień laureatom z powiatów opolskiego i brzeskiego, trwający już ponad rok kryzys okazał się dużo trudniejszy, niż nam się wydawało jeszcze wiosną ubiegłego roku. – Dlatego w szczególny sposób dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko się temu kryzysowi nie dali, ale potrafili wspierać innych czy wytyczyli zupełnie nowe trendy działań – podkreślał.

Przypomnijmy – do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 47 zgłoszeń.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach:

  • Opolskie się wspiera! – to kategoria dla przedsiębiorców, realizujących politykę CSR czyli społecznej odpowiedzialności biznesu oraz organizacji pozarządowych z województwa opolskiego, którzy podejmowali w ubiegłym roku inicjatywy, przyczyniające się do przeciwdziałania, profilaktyki lub zwalczania skutków pandemii SARS-Cov-2;

1. Smart.net Dom Marketingowy Adam Liszka, za działania służące zwiększeniu zaufania do pracowników służby zdrowia, przeciwdziałaniu nieprawdziwym i krzywdzącym opiniom o środowisku medycznym oraz za profesjonalne pokazanie specyfiki pracy służb medycznych w dobie pandemii.

2. Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL, za działania wspierające na rzecz rodzin w kryzysie, akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wsparcie dzieci i wychowawców domów dziecka.

3. Kraina Marzeń Grzegorz Tarka, za szybką reakcję na zamknięcie placówek dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, przeorganizowanie działalności i przeniesienie jej do Internetu. Za przygotowanie kompleksowego, codziennego wsparcia edukacyjnego dla dzieci i rodziców.

4. Górażdże Cement SA, za wspieranie społeczności lokalnych poprzez udzielenie dotacji 45 podmiotom (m.in. domy opieki, przychodnie i ośrodki zdrowia, OSP), pomoc w zakupach środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego oraz za wsparcie opolskich szpitali przekazane w formie darowizn.

WYRÓŻNIENIA:

1. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, za organizację nieodpłatnego dowozu podstawowych artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu oleskiego („zakupy pod drzwi”).

2. Strzelecka Spółdzielnia Socjalna, za bezinteresowną pomoc w postaci przygotowania i dostarczania posiłków dla służby zdrowia walczącej z pandemią oraz objęcie wsparciem najbardziej potrzebujących – podopiecznych ośrodka pomocy społecznej, w tym osób bezdomnych.

3. Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. za świadome i planowe prowadzenie działań społecznej odpowiedzialności biznesu i ich ukierunkowanie na przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 (wsparcie domu dziecka, hospicjum, szpitali, domu samotnej matki, placówek edukacyjnych, osób starszych.

  • Pracodawca roku – czyli przedsiębiorcy, jednostki badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne z regionu, które podejmowały działania na rzecz rozwoju i ochrony swoich pracowników w 2020 roku;

1. Społeczna Szkoła Podstawowa w Mechnicy, za stworzenie dobrych warunków pracy oraz polityki motywowania pracowników społecznej szkoły podstawowej, dzięki którym osiągają sukcesy, tworząc spełniony, doceniony zespół.

2. Polaris Poland Sp. z o.o., za konsekwentnie wdrażaną politykę rozwoju i kształcenia ustawicznego pracowników, opartą na programach rozwojowych, ukierunkowanych na młodych pracowników oraz dla stanowisk kierowniczych i menadżerskich.

3. Multiserwis Sp. z o.o., za kompleksowe rozwiązania dla pracowników wszystkich szczebli, skutkujące poszerzaniem wiedzy, kompetencji i dbaniem o stały rozwój załogi oraz za inwestowanie w szkolnictwo zawodowe i wsparcie młodzieży na początku drogi zawodowej.

4. IFM Ecolink Sp. z o.o., za stworzenie w firmie produkcyjnej dobrych warunków pracy, z uwzględnieniem potrzeb załogi składającej się przede wszystkim z kobiet, oraz za politykę aktywizacji zawodowej osób 50+.

WYRÓŻNIENIA:

1. Sentium (Pro Sentium Sp. z o.o. Sp.k), za dużą dynamikę rozwoju na przestrzeni ostatnich lat, wdrażanie modelowego podejścia biznesowego w zarządzaniu zespołem pracowników nastawionego na rozwój pracowników oraz ich motywowanie.

2. Weegree Sp. z o.o. sp. k, za wyjątkowo rozbudowany zestaw benefitów i motywacji pozapłacowych dla pracowników, w tym za programy podnoszenia wiedzy i kompetencji kadry.

3. Atmoterm S.A., za docenianie i wzmacnianie wśród pracowników postaw zaangażowania w rozwój organizacji, służącego budowaniu długotrwałych relacji z firmą oraz za stworzenie przyjaznego środowiska pracy.

  • Usługa / produkt on-line – to kategoria dla przedsiębiorców z województwa opolskiego, mających w swojej  ubiegłorocznej ofercie usługę lub produkt, którego dystrybucja możliwa jest również w formie on-line;

     

1. Qr Communication sp. z o.o., za efektywne przeniesienie imprez targowych na platformę on-line, dotarcie do dużej ilości wystawców i odwiedzających oraz atrakcyjne zaprezentowanie działalności.

2. Kinka – Karolina Wilk, za imponującą siłę przebicia wśród licznych portali blogerskich, zdobyte nagrody na poziomie krajowym oraz odnalezienie się z pomysłem w trudnych czasach pandemii.

3. Atmoterm SA, za stworzenie unikalnego oraz uniwersalnego narzędzia informatycznego oraz pozyskanie blisko 2000 klientów.

WYRÓZNIENIA:

1. Grupa Animus-X Mariusz Oliwa, za stworzenie bardzo rozbudowach i dedykowanych modułów edukacyjnych umożliwiających efektywne podnoszenie kwalifikacji w sposób zdalny.

2. Akademia Edukacyjna, za atrakcyjną ofertę zajęć edukacyjnych realizowanych on-line z dziećmi i młodzieżą od lat 3 do 15 z zakresu programowania, robotyki, mechatroniki, druku 3D wraz z nauką języka angielskiego.

3. Kraina Marzeń – Grzegorz Tarka, za elastyczne i szybkie przestawienie profilu działalności do wymagań spowodowanych pandemią oraz za sprawne zarządzanie zespołem w nowych warunkach.

  • Mój mały biznes – tutaj w szranki stanęli przedsiębiorcy, producenci lokalnych produktów lub usług, wpisujących się m.in. w obszar handlu rodzinnego, małych lokalnych producentów, małych manufaktur, lokalnych sklepów z województwa opolskiego.

     

1. Akademia Edukacyjna, za innowacyjne podejście do zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą od lat 3 do 15 z zakresu programowania, robotyki, mechatroniki, druku 3D wraz z nauką języka angielskiego.

2. Sady Lech Grudynia, za jabłka z Grudyni – teraz dostępne przez 24 godz/dobę w innowacyjnym i bezpiecznym w czasie pandemii jabłkomacie.

3. Gospodarstwo Rybackie Markowe, za paprykarz z karpia, który odczarowuje tę rybę jako sezonową – bożonarodzeniową i wprowadza na opolskie stoły zdrowy, pożywny produkt, wytwarzany z ryb z własnego gospodarstwa.

4. Eko Dziupla Irena Jasińska Delicious Home Made, za robione z pasją wspaniałe domowe przetwory z owoców i warzyw, których wytwarzanie przerodziło się z pasji w rodzinny biznes. Za promowanie zdrowej, opolskiej kuchni opartej na tradycji i lokalnych produktach.

WYRÓŻNIENIA:

1. Studio B Barbara Górnicka-Naszkiewicz, za wydawanie bezpłatnego miesięcznika „Głubczyce. Podaj dalej” prezentującego lokalną społeczność powiatu głubczyckiego i działające tu organizacje pozarządowe.

2. Paretti Sp. z o.o. Sp.k., za prowadzenie agencji pracy zaspokajającej potrzeby opolskiego, lokalnego rynku pracy w połączeniu z kierowaniem się dobrem każdej zatrudnionej osoby.

3. Stajnia Godziemba Michał Dudek, za budzenie w małych i dużych miłości i szacunku do koni i przyrody, łącząc naukę i pasję z rehabilitacją.

4. Mandala Katarzyna Kubalka, za prowadzenie kreatywnego butiku z odzieżą, kosmetykami i biżuterią polskich i opolskich producentów oraz wielu eventów o charakterze ekologicznym i prozdrowotnym.

 

Opolska Marka – znamy laureatów

 

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.