Opolska Nagroda Jakości 2020. Doceniono pracowników służby zdrowia [GALERIA]

Podczas gali przyznano nie tylko „Opolskie Nagrody Jakości 2020”, ale także tytuły „Doskonały Przywódca”   © Tomasz Chabior

Pracownicy służby zdrowia zostali docenieni podczas 17. edycji Opolskiej Nagrody Jakości. Gala organizowana przez Opolską Izbę Gospodarczą odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego we wtorek, 29 września.

– Od marca robiliśmy rekonesans i pytaliśmy, jakie mamy szanse na pozyskanie kandydatów do konkursu. Otrzymaliśmy głównie negatywne odpowiedzi – mówił Henryk Galwas, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej. – Wpadłem wtedy na pomysł, żeby nagrodzić służbę zdrowia. Jakość jej pracy jest przecież bardzo ważna. Po rozmowach z wojewodą, marszałkiem województwa i prezydentem Opola zdecydowaliśmy się tym razem zmienić formułę konkursu. Docenienie tych osób i instytyucji to obecnie jedyne, co możemy zrobić, aby wesprzeć służbę zdrowia.

„Opolska Nagroda Jakości 2020” trafiła do siedmiu placówek z całej Opolszczyzny. Były to: Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, SPZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA im. św. Jana Pawła II w Głuchołazach, Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu oraz Szpital Wojewódzki w Opolu.

Poza tym wyróżnienia odebrały: Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu, Krapkowickie Centrum Zdrowia, Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie, Stobrawskie Centrum Medyczne z siedzibą w Kup, Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu, Caritas Diecezji Opolskiej, American Heart of Poland w Kędzierzynie-Koźlu, Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich, Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, SPZOZ MSWiA w Opolu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie, Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ w Opolu.

Kapituła konkursowa doceniła także jedenaście Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Podziękowania odebrały stacje z Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Namysłowa, Nysy, Opola, Prudnika, Strzelec Opolskich, Kluczborka i Olesna.

Podczas wtorkowej gali przyznano też pięć statuetek „Doskonały Przywódca”. Trafiły one do Ireny Pordzik, Jerzego Bara, Macieja Sonika, Agaty Duliniec i Roberta Galary. Natomiast nagrodę specjalną otrzymała Anna Matejuk, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

– Cieszę się, że praca służby zdrowia w obecnej ciężkiej sytuacji została doceniona. To daje nam poczucie, że jesteśmy potrzebni – przyznała Anna Matejuk. – To bardzo ważne, że są ludzie, którzy nie boją się pomagać innym. Nagrodzone dziś osoby właśnie tym się zajmują, a to bardzo absorbująca praca. Każdy może na nas liczyć. Byliśmy gotowi już przed pierwszym zachorowaniem na COVID-19 w województwie i wciąż stoimy na straży, służymy i pracujemy.

Opolska Nagroda Jakości odbyła się już siedemnasty raz. W tym roku kapitułę konkursową stanowili: Adrian Czubak (Wojewoda Opolski), Andrzej Buła (Marszałek Województwa Opolskiego), Arkadiusz Wiśniewski (Prezydent Miasta Opola), Marian Duczmal (przewodniczący Rady Opolskiej Izby Gospodarczej, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu), Marcin Lorenc (rektor Politechniki Opolskiej),
Wilhelm Beker (wiceprzewodniczący Rady Opolskiej Izby Gospodarczej, prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie), Andrzej Drosik (wiceprzewodniczący Rady Opolskiej Izby Gospodarczej, członek zarządu Nutricii), Roland Wrzeciono (dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu), Paweł Nakonieczny (Opolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej), Ewa Sierpina (Ekspert Polskiej Nagrody Jakości) oraz Henryk Galwas (prezes zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej, sekretarz kapituły Opolskiej Nagrody Jakości).

Patronat medialny nad galą objęła redakcja Opowiecie.info.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.