Kapituła Opolskiej Nagrody Jakości 2021 zakończyła prace.  W auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu podczas uroczystej gali wręczono te zaszczytne nagrody.

– Opolska Nagroda Jakości nie wzięła się z powietrza – opowiada Henryk Galwas, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej – Jest “córką” Polskiej Nagrody Jakości, na którą otrzymaliśmy akredytację. Wszystko zaczęło się w 2004 roku. Do realizacji regionalnej nagrody dostaliśmy wytyczne i regulamin od Polskiej Nagrody Jakości. Mówiąc “my” myślę o Opolskiej Izbie Gospodarczej. Wymogi i regulaminy na początku były znacznie prostsze niż dzisiaj. Ulegały jednak nieustannej modyfikacji. dziś w dokumentacji musimy przygotować dziewięć modułów dla każdego kandydata do nagrody. Trzeba w nich opisać każdego kandydata na podstawie bardzo dokładnie określonych wzorców. Te moduły są później konfrontowane  przez ekspertów u kandydatów.

– W mojej ocenie Opolska Nagroda Jakości jest konkursem prawdziwie elitarnym. Nie ma drugiego takiego konkursu, w którym trzeba spełnić tak wygórowane wymagania.

A wszystko jest sprawdzane przez ekspertów z Polskiej Nagrody Jakości. Przeprowadzają także indywidualne rozmowy z prezesami firm kandydujących. Dopiero wówczas eksperci wystawiają ocenę. Na podstawie ich raportu kapituła decyduje, czy kandydat jest laureatem, czy tylko wyróżnionym. Mamy do tego celu specjalna punktację: od 1 do 1000. Wszyscy którzy uzyskali poniżej 500 punktów są wyróżnieni. Dopiero powyżej 500 zyskuje się tytuł laureata.

Do konkursu zgłaszają się sami przedsiębiorcy. Na stronie Opolskiej Izby Gospodarczej udostępnione są wszystkie dokumenty, które należy złożyć, by wziąć udział w konkursie.

Jakość jest jednym z głównych warunków osiągania sukcesów gospodarczych regionu opolskiego. Udział w konkursie Opolskiej Nagrody Jakości daje okazję do sprawdzenia potencjału przedsiębiorstwa i stwarza możliwości przeprowadzenia głębokiej samooceny, zweryfikowanej oceną ekspercką zawartą w raporcie końcowym. Dlatego wiele firm decyduje się na udział. Opolska Nagroda Jakości dokumentuje to, co w wielu  przedsiębiorstwach i instytucjach jest świetne czyli wysoką jakość organizacji pracy i produkcji. Pozwala konsumentowi na wybór najlepszego wyrobu lub usługi. W konkursie biorą udział organizacje produkcyjne, usługowe, użyteczności publicznej, edukacyjne i wiele innych. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi form organizacyjnych przedsiębiorstwa mają możliwość sprawdzenia i potwierdzenia kierunku, a klient najlepszego wyboru. Laureaci Opolskiej Nagrody Jakości są wizytówką województwa opolskiego. Przez dwa lata mają prawo posługiwać się logiem Opolskiej Nagrody Jakości. Nagroda ma wymiar europejski. Eliminacje regionalne – opolskie dają możliwość sięgania po laur ogólnopolski, a potem europejski. Jest to XVIII edycja Opolskiej Nagrody Jakości i XIV konkursu Znakomity Przywódca.

Laureaci XVIII edycji Opolskiej Nagrody Jakości

  1. Nordis S.A. Opole

  2. Politechnika Opolska, Opole

  3. V. Prefabet, Kluczbork

  4. Prowod sp. z o.o., Kup

  5. Zespół Szkół Ekonomicznych, Opole

  6. Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o., Opole

  7. Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Opole

  8. Netecs sp.z o.o., Stare Olesno

Opolska Nagroda Jakości 2021

Wyróżnieni w XVIII edycji Opolskiej Nagrody Jakości

  1. Sentium, Opole

  2. Decandia Design&C-Earth sp.z o.o., Opole

  3. Wozownia sp. z o.o. J.A. Piotrowicz, Brzeg

  4. Wrzeciono sp. z o.o., Opole

  5. Agencja Managerska VIP for YOU, Dobrzeń Wielki

  6. P.H.U Flaxpol sp. z o.o., Kluczbork

  7. Petrol sp. z o.o., Łosiów

  8. Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie

Opolska Nagroda Jakości 2021

Finaliści XIV edycji konkursu Znakomity Przywódca

  1. Antoni Piechota – Imex Piechota, Opole

  2. Rajmund Adamietz – Adamietz sp. z o.o., Strzelce Opolskie

  3. Zbigniew Maleska – DoktorVolt, Malichów

  4. Dariusz Sznotala – Rudatom, Kępa

Opolska Nagroda Jakości 2021

W imieniu  nagrodzonych  Ewa Nowak-Kübler, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu  podziękowała Kapitule konkursu za trud włożony w pracę ewaluacyjną w niesprzyjających pandemicznych warunkach.

KAPITUŁA Opolskiej Nagrody Jakości 2021

1. Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski
2. Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego
3. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
4. Marian Duczmal, przewodniczący Rady OIG, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu
5. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej
6. Łukasz Kołodziej, redaktor naczelny miesięcznika Opowiecie.info
7. Andrzej Drosik, wiceprzewodniczący Rady OIG, członek zarządu Nutricia Zakłady Produkcyjne sp. z o.o., przewodniczący kapituły ONJ
8. Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
9. Paweł Nakonieczny, opolski wojewódzki inspektor Inspekcji Handlowej
10. Ewa Sierpina, ekspert Polskiej Nagrody Jakości
11. Henryk Galwas, prezes zarządu OIG, sekretarz kapituły ONJ

Fot. Kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.