Ochotnicza Straż Pożarna w Kaniowie w gminie Popielów uzyskała dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia strażackiego. Wszystko to w ramach konkursu ,,Mały Strażak”, w którym uczestniczyły jednostki OSP z województwa opolskiego.

W naszym województwie konkurs koordynował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który ogłosił wyniki strażackiej rywalizacji. Tym samym OSP Kaniów udało się uzyskać dofinansowanie na około 20 tys. złotych. Zostanie ono przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego strażakom podczas pracy.

 – Ubiegaliśmy się o dofinansowanie, pisząc wcześniej projekt o tym, jakiego sprzętu dokładnie potrzebujemy i jak chcemy go wykorzystać. Potem złożyliśmy odpowiedni wniosek  – mówił Emanuel Cebula, prezes OSP Kaniów. – Staraliśmy się o to w lutym, a teraz, gdy dowiedzieliśmy się, że udało nam się zakwalifikować  do konkursu, bardzo się ucieszyliśmy. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt, który jest potrzebny naszym strażakom.

Za otrzymane konkursowe fundusze OSP Kaniów zakupi m.in.: aparat powietrzny nadciśnieniowy, butlę do aparatu powietrznego, maskę do aparatu powietrznego wraz z pokrowcem, ubranie specjalne, buty strażackie skórzane oraz rękawice specjalne.

Konkurs ,,Mały Strażak” to ogólnopolska inicjatywa, w której brało udział ponad 400 jednostek OSP z całego województwa. Do konkursu zakwalifikowało się zaś 130 jednostek OSP, które otrzymały dofinansowanie. Każda straż pożarna powinna być bowiem dobrze wyposażona, aby mogła w jak najlepszym stopniu dbać o bezpieczeństwo innych. 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.