Gmina Dobrzeń Wielki przygotowuje się do kolejnej inwestycji – termomodernizacji dobrzeńskiego ośrodka zdrowia. Projekt jest gotowy, a 27 marca złożono wniosek o dofinansowanie, które ma pokryć aż 85% kosztów kwalifikowanych.

W ramach inwestycji zaplanowano przede wszystkim instalację paneli fotowoltaicznych, ocieplenie dachu i elewacji oraz modernizację węzła cieplnego, w wyniku której budynek będzie ogrzewany hybrydowo, z wykorzystaniem pompy ciepła.

Prace będą prowadzone przede wszystkim na zewnątrz budynku, ponieważ wnętrze wyremontowaliśmy wcześniej. Teraz wymieniona zostanie tylko stolarka okienna i drzwiowa oraz żarówki na energooszczędne – mówił zastępca wójta gminy Dobrzeń Wielki Piotr Jonek. – Termomodernizacja zapewni nie tylko oszczędność energii, ale jest też okazją do naprawy dachu, który potrzebuje remontu. Dzięki temu budynek nie będzie wymagać żadnych nakładów przez wiele lat.

Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 2 175 000 zł. Pod koniec marca gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021–2027, które miałoby wynieść aż 1 571 000 zł. Decyzja, czy te pieniądze popłyną do Dobrzenia Wielkiego, ma zapaść do końca sierpnia.

Czekamy na rozstrzygnięcie z nadzieją, że otrzymamy dofinansowanie i zrealizujemy tę inwestycję jeszcze w tym roku – podsumował Piotr Jonek.

Ośrodek zdrowia w Dobrzeniu Wielkim czeka termomodernizacja

Wizualizacja ośrodka zdrowia po termomodernizacji

fot. Gmina Dobrzeń Wielki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze