Uwaga na oszustów podających się pod kontrolerów. Przedstawiając się za pracowników gminy pukają do drzwi pod pretekstem kontroli pieca czy kotła. Zanim wpuścisz obcą osobę do domu, upewnij się, że urząd taką kontrolę zlecił.

Od kilku dni do Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim i Popielowie napływają niepokojące sygnały. Mieszkańcy zgłaszają informacje o podszywających się pod urzędników oszustach, którzy zapowiadają kontrolę pieców i kotłów. Dotychczas mieszkańcy wykazali się dużą ostrożnością i odprawili takich ,,domokrążców” z kwitkiem.

Przypominamy, że takie kontrole może przeprowadzić jedynie osoba ze specjalnym pozwoleniem wydanym przez Wójta Gminy. Żeby sprawdzić, czy dana osoba nie podszywa się pod kontrolera, wystarczy ją wylegitymować, bądź zadzwonić do instytucji lub urzędu, na który kontroler się powołuje.

Apelujemy szczególnie do osób starszych i samotnie zamieszkujących. Zanim wpuścimy osobę obcą do domu czy podpiszemy jakąkolwiek umowę, protokół – skontaktujmy się z rodziną, sąsiadami czy osobą zaufaną. Dzięki temu unikniemy zagrożenia. O każdej takiej niepokojącej wizycie podejrzanych osób, należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie