Zdemontowanie istniejącej nawierzchni, czyszczenie, profilowanie oraz wykonanie nowej nawierzchni to zadania, które obejmowały prace na boisku wielofunkcyjnym „Orlik” w Ozimku. Prace zostały oficjalnie zakończone we wtorek (16 listopada). 

Ozimek. Boisko „Orlik” zyskało nową nawierzchnię
Zadanie realizowała firma Solid-Stet Sp. z o.o. Sp.k ze Szczecina, która w ramach zamówienia zdemontowała istniejącą nawierzchnię poliuretanową, wyczyściła, wyprofilowała i wyrównała podbudowę oraz wykonała nową nawierzchnię na ponad 1000 m2 wraz z odtworzeniem linii boisk.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż jeszcze w tym roku udało nam się wymienić nawierzchnię na naszym boisku wielofunkcyjnym. Prace były niezbędne, ponieważ jego degradacja uniemożliwiała korzystanie z boiska przez naszych mieszkańców. Przy okazji wymiany nawierzchni naprawiliśmy również piłkochwyty zabezpieczające boisko oraz bramki, które na nim się znajdują. Nowa nawierzchnia nie tylko spełnia wszelkie normy, lecz jest również bezpieczna i niezwykle efektowna. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić mieszkańców Gminy Ozimek do całkowicie bezpłatnego korzystania z boiska oraz zachęcić do udziału w turniejach sportowych, które będziemy na nim organizować w przyszłym roku – mówi Arkadiusz Banik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Wartość zadania wyniosła 180 000 zł i była całkowicie pokryta z budżetu gminy. Zależy nam by gminna infrastruktura sportowa była w jak najlepszym stanie technicznym i dobrze służyła wszystkim mieszkańcom gminy – dodaje Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.

Inf. UGiM Ozimek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.