We wtorek (9 maja) teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup zamienił się w istną arenę kwiatową. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o pelargoniach, technikach ich sadzenia i pielęgnacji, a na koniec teoria przerodziła się w praktykę. 

Pelargoniowy zawrót głowy w Kup

Tradycją jest, że w okresie przełomu kwietnia i maja na terenie opolskich miejscowości, mieszkańcy masowo kupują roślinny, którymi obsadzają okna, balkony czy tarasy. Choć trendy i mody przychodzą i odchodzą to niekwestionowaną królową tych miejsc, jest od wielu lat nie kto inny jak pelargonia. Wspomniana roślina nie bez powodu wybierana jest do obsadzeń, a mianowicie poprzez długi okres kwitnienia, bogactwo kolorów i pokroju i co bardzo ważne, jest to roślina łatwa w uprawie.

Akcji „Pelargoniowy zawrót głowy”, zorganizowanej w miejscowości Kup, na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przyświecał cel ukwiecenia tymi roślinami przestrzeni życiowej mieszkańców. Na wtorkowym, popołudniowym spotkaniu, w otoczeniu bujnej zieleni, mieszkańcy otrzymali wiedzę na temat technik sadzenia oraz pielęgnacji pelargonii, a następnie w ruch poszły łopatki oraz ręce, którymi uczestnicy wysadzali kwiaty do przyniesionych ze sobą doniczek czy skrzynek balkonowych.

Humor oraz pogoda dopisały, mam cichą nadzieję, że również najmłodsze pokolenie przybyłe na akcję sadzenia pelargonii będzie pielęgnowało tę zakorzenioną na tych terenach tradycję – mówił Rafał Kawałko, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup.

Materiał roślinny dla mieszkańców został przekazany w ramach inicjatywy marketingowej europejskich hodowców Pelargonium for Europe, która została zainicjowania w roku 2016.

Fot. / inf. Rafał Kawałko

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie