W hali w Popielowie odbył się Turniej Siatkówki, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy z gminy Popielów i nie tylko. Doświadczenie sportowe nie było konieczne  – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. I to właśnie ona czekała na uczestników 12 kwietnia. 

W Turnieju Siatkówki rywalizowało pięć sześcioosobowych drużyn, które były dobierane według preferencji zawodników. Doświadczenie sportowe, wiek czy płeć nie były żadnymi wyznacznikami, co oznaczało, że w turnieju wziąć udział mógł po prostu każdy.

–  W pierwszej grupie znajdują się drużyny: JTCNW, Świeżaki i Grzyby a w drugiej drużyna Dinozaurów i  drużyna Jesteśmy Polakami (JP) – mówił Kamil Kopacki, kierownik hali w Popielowie. – Liczymy na dobrą zabawę, mamy tutaj zespoły młodsze i starsze, więc mam  nadzieję, że dla wszystkich będzie to miło spędzony czas. Wcześniej zgłosiło się sześć drużyn, ostatecznie jednak przybyło pięć. Łącznie 30 osób. Dodatkowo mamy publiczność – rodziców i znajomych zawodników – którzy kibicują drużynom.

Wyniki Turnieju Siatkówki:

Grupa pierwsza:
Świeżaki – JTCNW 2:1
JTCNW – Grzyby 2:0
Grzyby – Świeżaki 0:2

Grupa druga:
Dinozaury – Jesteśmy Polakami (JP) 2:0

Mecz o 1. miejsce:
Swieżaki – Dinozaury 2:1

Mecz o 3. miejsce:
Jesteśmy Polakami (JP) – JTCNW 0:2

@opowiecie.info 5 amatorskich drużyn wzięło udział w sportowych zmaganiach w hali w Popielowie. 12 kwietnia odbył się tam Turniej Siatkówki 🏆🎖️ #sport #siatkówka #volleball #rywalizacja #turniejsiatkowki #pilka #mecz ♬ Sport Trap Background(781699) – TimTaj

Pod koniec turnieju uczestnikom przyznano drobne upominki i pamiątkowe medale. Ponadto podczas  trwania meczu mogli oni korzystać z darmowej wody do picia. Warto przy tym zaznaczyć, że w hali w Popielowie przez cały czas odbywają się zajęcia sportowe. Tradycją stały się już regularnie treningi z piłki nożnej, a w czwartek (13 kwietnia) na zainteresowanych czeka Turniej Piłkarskiego Turbokozaka.

– Staramy się organizować różne imprezy sportowe w naszej hali. Teraz przyszedł czas na turniej siatkówki, jednak czekają na nas też inne, większe wydarzenia, takie jak chociażby turniej piłkarski. Podobny odbył się w zeszłym roku, więc myślę, że i w tym uda się go zorganizować . Najlepiej poza sezonem, żeby każdy mógł sobie swobodnie i dla zabawy pograć –  zaznaczał Krzysztof Zakrzewski, kierownik zespołu boisk w Popielowie. –   Dzisiaj zaś odbywa się turniej siatkówki drużyn amatorskich, więc zespoły mogły składać się z dowolnych uczestników. Trzeba było tylko zgłosić do nas drużynę i podać jej nazwę. Potem przed meczem losujemy grupy i po prostu gramy. W zeszłym roku w marcu zaczęliśmy sezon od turnieju koszykówki, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Piłka nożna zawsze jest u nas wiodącą dyscypliną sportową, jednak  świetny czas ma teraz siatkówka i stąd właśnie pomysł na ten dzisiejszy turniej.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.