Z inicjatywy Pani dr Alicji Iwańskiej oraz Gerarda Kasprzaka zakończył się I Festiwal Sztuki Tanecznej „Pląsowadła 2018“. 

Pierwsza odsłona zgromadziła wiele bardzo młodych utalentowanych tancerzy. W I Festiwalu Sztuki Tanecznej Pląsowadła 2018 uczestniczyło 20 zespołów, 16 solistek i 2 duety z Dobrzenia Wielkiego, Tarnowa Opolskiego, Przywor, Kluczborka, Wrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego. W sumie 150 tancerzy,
50 choreografii, w tym 30 grupowych i 20 solo/duety.

Główny patronat nad festiwalem objęło Starostwo Opolskie oraz Wójt Gminy Dobrzeń Wielki, którzy ufundowali nagrody i puchary.

Wyniki I FESTIWALU SZTUKI TANECZNEJ PLĄSOWADŁA

W I Festiwalu Sztuki Tanecznej Pląsowadła zaprezentowało się 50 choreografii.

BLOK 1 – PIERWSZY KROCZEK
BALET – formation – baby/mini kids 4-7 lat
GB ARABESQUE- BABY II, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
SHOW DANCE/FANTASY – small group – baby/mini kids 4-7 lat
GB MINI DEMI , KDK Kluczbork – I m.
SHOW DANCE/FANTASY – formation – children 8-12 lat
MIKROELEMENT, GOK Tarnów Opolski – I m.
BLOK 2
SOLO/DUET
BALET – solo debiuty – baby/mini kids 4-6 lat
Lena Wójcik, GB ARABESQUE-BABY II, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BALET – solo debiuty – children 7-10 lat
Julia Klimkowicz, GB ARABESQUE-BABY I,GOK Dobrzeń Wielki – Im.
BALET – solo mistrzowie – children 7-10 lat
Anita Głowacz, GB ARABESQUE-BABY I, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BALET – duet debiuty – baby/mini kids 4-6 lat
Zofia Witkowska, Lena Wójcik, GB ARABESQUE-BABY II,GOK Dobrzeń Wielki – I m.
SHOW DANCE – solo mistrzowie – children 7-10 lat
Maja Radke, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
Joanna Raszowska, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – II m.
JAZZ DANCE – solo debiuty – children 7-10 lat
Martyna Chudzik, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
JAZZ DANCE – solo mistrzowie – children 7-10 lat
Maja Radke, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
Joanna Raszowska, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – II m.
SMALL GROUP/FORMATION
BALET – small group – baby/mini kids 4-7 lat
GB ARABESQUE-BABY I, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
SHOW DANCE/FANTASY – small group – baby/mini kids 4-7 lat
MAŁA SETENTA, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
SHOW DANCE/FANTASY – small group – children 8-12 lat
SETENTA 1, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
SETENTA STARS. Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – II m.
SETENTA, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – III m.
SHOW DANCE/FANTASY – formation – baby/mini kids 4-7 lat
MAŁA SETENTA, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
SHOW DANCE/FANTASY – formation – children 8-12 lat
GB GWIAZDA IV, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
MARZENIE 4, Studio Tańca i Ruchu PATIGA, Kluczbork – II m.
ELEKTRA, GOK Tarnów Opolski, Filia Przywory – III m.
JAZZ DANCE – formation – children 8-12 lat
AGAT, KDK Kluczbork – I m.
BALET – formation – baby/mini kids 4-7 lat
GB ARABESQUE-BABY I, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
GB ARABESQUE-BABY MIX, GOK Dobrzeń Wielki – II m.
BALET – Formation – children 8-12 lat
GB GWIAZDA IV, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.

W kategorii baby/mini kids 4-6 lat i childrem 7-10 lat, small group i formation wzięło udział 13
zespołów.
PUCHAR WÓJTA GMINY DOBRZEŃ WIELKI dla najlepszego zespołu w kategorii baby/mini
kids & children zdobyła GB ARABESQUE- BABY I, GOK Dobrzeń Wielki.
Grupa wyróżniła się precyzją wykonania, ciekawą choreografią, pięknym doborem muzyki i kostiumów.

BLOK 3
SOLO/DUET
JAZZ DANCE – solo debiuty – juniors 11-15 lat
Michalina Szczepaniak, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – I m.
Oliwia Schmidt, Szkoła Tańca Setenta, Wrocław – II m.
JAZZ DANCE – solo mistrzowie – juniors 11 – 15 lat
Wiktoria Dembska, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
Nadia Nowicka, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – II m.
MODERN/CONTEMPORARY DANCE – solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
Aleksandra Czuchra, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
Wiktoria Krupa, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – II m.
SHOW DANCE/FANTASY – solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
Hanna Szczepaniak, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
MODERN/CONTEMPORARY DANCE – duet mistrzowie – juniors 11-15 lat
Laura Niewiejska, Julia Podruczna, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
BALET – solo debiuty – juniors 11-15 lat
Justyna Narowska, GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BALET – solo mistrzowie – juniors 11-15 lat
Amelia Rojek, GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BALET – solo debiuty – youth 16-24 lat
Anna Kasprzak, GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BLOK 4
SMALL GROUP/FORMATION
SHOW DANCE/FANTASY – small group – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
ELEKTRA, GOK Tarnów Opolski, Filia Przywory – II m.
SHOW DANCE/FANTASY – formation – juniors 13-15 lat
GB GWIAZDA III, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
MODERN/CONTEMPORARY DANCE – small group – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
MODERN/CONTEMPORARY DANCE – formation – juniors 13-15 lat
GB GWIAZDA II, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
MODERN/CONTEMPORARY DANCE – small group – youth 16-24 lat
GB GWIAZDA I, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
JAZZ DANCE – small group – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
GB GWIAZDA II, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – II m.
FOLK – formation – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE-MIX, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
FOLK – small group – youth 16-24 lat
GB GWIAZDA I, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
FOLK – small group – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BALET – small group – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.
BALET – formation – juniors 13-15 lat
GB GWIAZDA III, Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”, Ostrów Wlkp. – I m.
BALET POINTÉ – small group – juniors 13-15 lat
GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki – I m.

W kategorii juniors i youth, small group i formation wzięło udział 6 zespołów.
PUCHAR STAROSTY OPOLSKIEGO dla najlepszego zespołu w kategorii juniors & youth
zdobyła GB ARABESQUE, GOK Dobrzeń Wielki.
Grupa wyróżniła się wszechstronnym repertuarem pokazując układy w technice klasycznej, neoklasycznej, charakterystycznej, ludowej i współczesnej. To szczególnie trudne, by tak wykształcić grupę taneczną i osiągnąć bardzo dobry poziom artystyczny. W każdej choreografii były pięknie dobrane kostiumy i muzyka, zaś choreografia była adekwatna do prezentacji i wieku młodych tancerzy. Jury gratuluje tak pięknych wyników i życzy wielu sił do dalszej tak owocnej, acz trudnej pracy.

JURY:
1. Stanisław Bigus
2. Maria Kijak-Rakowska
3. Anna Majer

Komitet Organizacyjny I edycji Festiwalu pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, przybyłym zespołom, publiczności za doping i wspaniałą atmosferę, wszystkim Rodzicom, którzy swój wolny czas poświęcili organizacji konkursu, wolontariuszom i tym wszystkim osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania Festiwalu.

Poniżej obszerna galeria z festiwalu:

Wsparcia finansowego lub rzeczowego przy organizacji I Festiwalu Sztuki Tanecznej PLĄSOWADŁA 2018 udzieli:

Gmina Dobrzeń Wielki,

Starostwo Powiatowe w Opolu,

Stora Enso Sp. z o.o. z Murowa,

Balbinkowo by Balba Sabina Weis z Popielowa,

Sabina Zawadzka Stylove – Zakład Fryzjerski w Opolu,

Alicja Toma Reha Vital z Siołkowic Starych.

Z Dobrzenia Wielkiego:

Stara Kuźnia Artur Wojtera,

Centrum Ogrodnicze APIS Renata i Jan Mohlek,

Firma Techniczna TECHMAR Roman Marszołek,

Sklep AGD Kornelia Zimolong,

Księgarnia Martyna i Jerzy Kokot

oraz darczyńczy, którzy chcieli pozostać anonimowi.

 

Udostępnij:

O Autorze

Wyłączono komentarze

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 25 maja br. w Polsce obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Na naszym portalu używamy np. plików cookies (stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu Opowiecie.info i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych serwisu Opowiecie.info). Zgodnie z RODO dane osobowe to wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (w tym imię i nazwisko, czy adres zamieszkania, adres e-mail, czy adres IP, zapisywane w plikach cookies). Administratorem danych osobowych, pozyskiwanych przez portal informacyjny WWW.OPOWIECIE.INFO jest OPOWIECIE.INFO Joanna Kołodziej, ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki NIP: 7541544353, REGON: 381405173.

Zapewniamy, że wszelkie pozyskiwane dane przez portal informacyjny Opowiecie.info lub przez naszych zaufanych partnerów przetwarzamy tylko w zakresie, na jaki zezwala RODO:
– gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy;
– gdy wynika to z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, np. w celu zapewnienia bezpieczeństwa usługi;
– gdy posiadamy dobrowolna zgodę użytkownika.
Odbywać się to będzie zawsze na podstawach prawnych, dopuszczalnych przez RODO.

Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora – Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 mogą zostać przekazane przez administratora zaufanym partnerom, którzy będą mogli je przetwarzać wyłącznie we wskazanym celu i zakresie. Zgodnie z RODO każdy z Państwa kto udzielił lub udzieli nam zgody na przetwarzanie danych osobowych, może ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Państwu także prawo żądania dostępu do nich, ich sprostowania lub usunięcia, prawo do ich przeniesienia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO.

W związku z pełnieniem obowiązków administratora Państwa danych osobowych stosujemy zabezpieczenia oraz procedury pomagające w bezpiecznym przetwarzaniu danych, miedzy innymi: witryna i wszystkie aplikacje internetowe korzystają z bezpiecznego protokołu zabezpieczonego certyfikatem SSL.

Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 oraz naszych zaufanych partnerów, co związane jest z korzystaniem z treści na portalu WWW.OPOWIECIE.INFO, w celach marketingowych, analitycznych, w tym na ich przetwarzanie w plikach cookies i podobnych.  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.

Polityka prywatności   Polityka cookies