Piłka ręczna – Do trzech razy sztuka

Do trzech razy sztuka, to powiedzenie sprawdziło się w przypadku szczypiornistek TOR-u Dobrzeń Wielki. TOR pierwsze dwa spotkania w tym roku przegrał, lecz w sobotę szczypiornistki z Dobrzenia przełamały się i mogły się cieszyć z pierwszej w tym roku wygranej.

Choć pierwsze prowadzenie w meczu objęły przyjezdne to gospodynie szybko zdołały odrobić stratę i rozpoczęły systematycznie powiększać przewagę. Efektem dobrej gry było wysokie prowadzenie do przerwy TOR-u 14-9.

Udana pierwsza połowa zwiastowała pierwszą wygraną gospodyń w rundzie rewanżowej. Pierwsza wygrana stała się niepewna na 12 minut przed końcem, kiedy to miejscowe otrzymały potrójne wykluczenie i przyjezdne zdołały zniwelować straty do jednej bramki. Po powrocie na parkiet wykluczonych zawodniczek TOR zdobył kolejne bramki i pierwsza wygrana w rundzie rewanżowej stała się faktem. TOR pokonał Imperium Katowice 27-24. Najwięcej bramek dla TOR-u zdobyła Witola -10 bramek. W następnej kolejce zespół TOR -u będzie pauzował, a w 14 kolejce wybiera się na mecz do lidera z Żor.