Piłka ręczna – emocjonująca końcówka spotkaniaW trzeciej kolejce spotkań II ligi piłki ręcznej kobiet zawodniczki TOR-u poniosły pierwszą porażkę. O zwycięstwie Zgody Bielszowice zadecydowała jedna bramka, goście wygrali ostatecznie 20:21.

Przed tą serią spotkań gospodynie miały na swoim koncie dwa zwycięstwa, natomiast przyjezdne po jednej wygranej i przegranej. Zawodniczki obu drużyn dość nerwowo rozpoczęły spotkanie, dopiero w 4’ minucie spotkania padła pierwsza bramka i była to bramka dla przyjezdnych. W odpowiedzi w 6’ minucie Jassica Kołodziej wyrównuje na 1-1. Przez większość część pierwszej połowy minimalnie prowadziła Zgoda, Największa przewaga gości to 2 bramki, lecz zawodniczki TOR-u zmniejszyły stratę do jednej bramki, a w końcówce połowy doprowadziły do remisu po 9:9. W całej pierwszej połowie brakowało skuteczności z obu stron, mnożyły się straty i niewykończone akcje. Brakowało też skuteczności w wykonywaniu rzutów karnych. Świadczy o tym 7 karnych niewykorzystanych przez gości i 3 po stronie gospodyń.

Po przerwie podobnie jak w pierwszej połowie, pierwszą bramkę zdobyły przyjezdne. Później dołożyły jeszcze jedną i przewaga oscylowała w granicach 2 bramek. W 44’ minucie po ładnej akcji Kucharczyk z Marciniszyn szczypiornistki TOR-u zmniejszają stratę do jednej bramki 12:13. Czyż w 49’ doprowadza do remisu po 15:15. Jednak później kilka nieudanych akcji i strat gospodyń oraz udane rzuty zawodniczek z drugiej linii spowodowały, że Zgoda wyszła na 4 bramkowe prowadzenie.

Lecz za sprawą świetnie spisującej się w bramce TOR-u Wróbel, która wybroniła kilka akcji oraz rzutów karnych, gospodynie odrabiały straty i na dwie minuty przed końcem przegrywały już tylko 1 bramką 20:21. Jednak 2 minutowa kara dla zawodniczki TOR-u w 58’ minucie spowodowała, że do końca gospodynie grały już w osłabieniu. Swój kunszt w bramce po raz kolejny pokazała Patrycja Wróbel broniąc rzut karny, dając tym samym nadzieję miejscowym na doprowadzenie do remisu. Jednak w samej końcówce gospodyniom zabrakło trochę spokoju w zakończeniu akcji celnym rzutem. Ostatecznie po emocjonującej końcówce młody zespół TOR-u uległ nieznacznie Zgodzie Bielszowice 20:21 (9:9).

Najskuteczniejszą zawodniczką TOR-u była Aleksandra Czyż 7, natomiast u gości najwięcej bramek rzuciła Ściuka Martyna 8 bramek.

TOR Dobrzeń Wielki–Zgoda Bielszowice 20:21 (9-9)

TOR: Wróbel, Kołodziej 3 – Witola 1, Marciniszyn 4, Smereczyńska, Polarczyk 3, Czuchwicka 2, Czyż 7, K. Zajączkowska. Trener Andrzej Motyka.