Na sobotni wieczór zapraszają – obiecując szereg atrakcji Muzeum Polskiej Piosenki i Muzeum Wsi Opolskiej. Oferta niezwykle zróżnicowana, ale przy dobrej organizacji wieczoru uda się nam odwiedzić i jedna i druga placówkę.
Dodajmy jednak, że to tylko dwie z siedmiu, które w tym dniu otwierają nocne podwoje. O ofercie pozostałych pisaliśmy:
https://opowiecie.info/madonny-kraju-swiata-maria-wiernikowska-juz-sobote-noc-muzeow-moc-wrazen/
A to jeszcze nie wszystko. Na piątek zostawiamy ofertę Muzeum Śląska Opolskiego. Mając więc Państwo czas, by spokojnie pooglądać, pogrymasić i powybierać to co Was najbardziej zainteresuje.
A my wracamy do propozycji MPP i MWO.
Do Muzeum Polskiej Piosenki w opolskim amfiteatrze zaprasza jego dyrektor Jarosław Wasik
W godz.: 18.00-23.59 – zwiedzanie wystawy stałej i wystaw czasowych. Sporo atrakcji on-line. Między innymi muzyczna krzyżówka online.
Uwaga: spotkania online, odbędą się na platformach Facebook i TikTok na profilu Muzeum Polskiej Piosenki:
https://www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki
https://www.tiktok.com/@muzeumpolskiejpiosenki?lang=pl-PL
Z kolei Muzeum Wsi Opolskiej, do którego zaprasza dziś nie jego dyrektor Jarosław Gałęza tylko dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego prof. UO Bartosz Posacki, który jest pewien, że zapoczątkowana w Noc muzeów współpraca z Muzeum będzie kwitła jak wiosenne kwiaty – co zapewne i jednej i drugiej instytucji – ale także nam widzom – wyjdzie na dobre. W tę noc zobaczyć będzie można w MWO plenerową wystawę studentów pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Prace powstały pod opieką artystyczną dr hab. Bartosza Posackiego i dr Pauliny Ptaszyńskiej. Temat wystawy: Czas jest tylko szczególną formą przestrzeni. – Będzie kolorowo, będzie się dużo rzeczy świeciło i grało – opowiada prof. Posacki.
Ponadto Muzeum Asi opolskiej proponuje nocne zwiedzanie terenów parkowych oraz obiektów zabytkowych:
chałupy z Antoniowa, chałupy z Kozub, chałupy z Kup (dom wiejskiego krawca), chałupy z Dąbrówki Dolnej, chałupy z Radłowa, chałupy ze Starego Lasu, chałupy ze Sternalic (ekspozycja szkoły z pocz. XX wieku), młyna wodnego z Siołkowic Starych, kuźni z Ziemiełowic, kościoła z Gręboszowa.
Kroszonka on-line – kuratorskie oprowadzanie po wystawach stałej i czasowej:
20.00-20.30 Krucha Sztuka czyli od kurzego jaja do opolskiej kroszonki – wystawa stała, kurator Ewa Olbryt.
Kroszonka Opolska 2021 – wystawa pokonkursowa, kurator Bogdan Jasiński.
Miejsce: działania online (FB).
Uwaga: wydarzenia online będą prezentowane na platformie Facebook na profilu Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.
Uwaga: zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązują maseczki ochronne.