PlusLiga. ZAKSA nie dała szans Ślepskowi Suwałki i wciąż jest niepokonana [GALERIA]

Najlepszym piłkarzem meczu został Łukasz Kaczmarek.   © Tomasz Chabior

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała do tej pory wszystkie dziewięć meczów i jako jedyna niepokonana w tym sezonie ekipa prowadzi w tabeli z 5-punktową przewagą nad drugim Jastrzębskim Węglem. W ostatniej kolejce ograła 3-0 Ślepsk Suwałki.

– mówił Michał Chadała, drugi trener ZAKSY.

Zespół z Kędzierzyna-Koźla stracił w tym sezonie dopiero pięć setów. W sobotę utrzymał ten znakomity bilans i w swojej hali pokonał do zera Ślepsk Suwałki. Mistrzowie Europy byli zresztą niekwestionowanymi faworytami meczu, zaś ich przeciwnicy mieli być tylko statystami. Przypuszczenia te sprawdziły się już na początku pierwszego seta. Siatkarze z północy kraju często się gubili, a kędzierzynianie skrzętnie to wykorzystywali. W końcu wygrali 25-17.

Kolejny set był już bardziej wyrównany. Goście z Suwałk popisali się kilkoma przyjemnymi dla oka akcjami, ale to nie wystarczyło, żeby wygrać przynajmniej seta przeciwko ZAKSIE. Podobnie jak kilkadziesiąt minut wcześniej, tak i tym razem decydujący głos należał do pewnie grających gospodarzy. Drugą część pojedynku „Koziołki” wygrały 25-22.

Decydującą partią miał być trzeci set. Od zdobycia punktu zaczęli goście, ale chwilę później miejscowi wyrównali. Potem już tylko prowadzili, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Ślepsk został zdominowany przez ZAKSĘ i nie potrafił znaleźć na nią sposobu. Mecz należał do kędzierzynian, co ostatecznie udokumentowali wygrywając trzeciego seta 25-18, a cały mecz 3-0.

Po dziewięciu kolejkach ZAKSA jest najlepszą ekipą stawki. Nad swoim najgroźniejszym w tej chwili rywalem, mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem, ma 5 punktów przewagi. Z kolei nad trzecią Wartą Zawiercie już 6, nad czwartym AZS-em Olsztyn 7, a nad piątym ONICO Warszawa aż 10 „oczek” zapasu. Kolejny ligowy mecz kędzierzynianie rozegrają na wyjeździe w przyszłą sobotę (27 listopada) o godz. 14.45. Będzie to spotkanie o podwójną stawkę, bowiem ich rywalem będzie Warta Zawiercie.

Cztery dni później „Koziołki” zainaugurują kolejny sezon w Lidze Mistrzów, w którym będą bronić tytułu najlepszej drużyny w Europie. W środę, 1 grudnia, o godz. 19.30, ZAKSA ugości w swojej hali słoweński OK Merkur Maribor. Otwarta sprzedaż biletów na mecz rozpoczęła się 19 listopada. Pozostałymi rywalami kędzierzynian w fazie grupowej będą Cucine Lube Civitanova i Lokomotiv Novosybirsk.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Suwałki 3-0 (25-17, 25-22, 25-18)