10. edycja biegów ulicznych pn. „Lewin Biega” już za nami. Pogoda nie zepsuła dobrej zabawy, rywalizacji i sportowej integracji, bo w niedzielę (22 października) ulicami Lewina Brzeskiego pobiegli i młodsi, i starsi. 

Bieg miał charakter otwarty, więc uczestniczyć w nim mógł każdy, kto chciał sprawdzić się w sportowej rywalizacji, a przy tym aktywnie spędzić czas. Musiał tylko wcześniej, zgłaszając się, wyrazić chęć udziału w biegu. Celem całego wydarzenia była zaś popularyzacja zdrowego stylu życia, rekreacji i sportu.

– Dzisiejsze wydarzenie ma promować zdrowy tryb życia oraz integrację, bo w biegu biorą udział i młodsi, i starsi, i osoby pełnoletnie, i niepełnoletnie – mówiła przedstawicielka organizatora. – Mamy bieg główny oraz biegi towarzyszące, więc jest to także promocja aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, tym bardziej, że bieg odbywa się właśnie w niedzielę.

@opowiecie.info 10. edycja biegów ulicznych „Lewin Biega” już za nami. Pogoda nie zepsuła dobrej zabawy, rywalizacji i sportowej integracji, bo 22 października na rynku w Lewinie Brzeskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie. 🏃🥇 #sport #bieg #bieganie #biegam #nordicwalking #sportowo #rozrywka #zdrowy ♬ Real Love – Martin Garrix & Lloyiso

Bieg główny wraz z marszem Nordic Walking rozpoczął się o godz. 13:00 na rynku w Lewinie Brzeskim. Stamtąd wystartowali zawodnicy i tam też zakończyli swój bieg, przekraczając metę i pokonując dokładnie 10, 88 km (bieg główny) i 5 440 m (Nordic Walking). Oprócz biegu dla dorosłych, odbył się także bieg dla dzieci.  Najmłodsi wystartowali o godz. 10:00.

Biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych:

Dla dorosłych (osobno dla kobiet i mężczyzn):

– 18, roczniki: 2005–1994 
30, roczniki: 1993–1984
40, roczniki: 1983–1974
50, roczniki: 1973–1964
– 60+ roczniki: 1963 i starsze.

Dla dzieci:

kategoria: 2017 i młodsi
kategoria: 2015–2016
kategoria: 2013–2014
kategoria:  2011–2012
kategoria: 2008–2010
kategoria: 2005–2007

Pomimo złej pogody, zawodnicy z ochotą biegli ulicami miasta oraz ścieżkami wzdłuż Nysy Kłodzkiej. Na zwycięzców czekały nagrody, puchary, medale i gratulacje. Podczas trwania całego wydarzenia nie zabrakło także strefy gastronomicznej oraz ławek pod namiotami, gdzie można było schronić się przed deszczem

–To już mój drugi bieg. Lubię rywalizację i sport, dlatego biorę udział w tym wydarzeniu – przyznała Sylwia, uczestniczka „Lewin Biega”. – Pogoda niestety nie sprzyja, ale humor jest, a to najważniejsze. Nie jestem też tutaj sama, bo przyszłam z małżonkiem.

Organizatorem biegów ulicznych „Lewin Biega” był burmistrz Lewina Brzeskiego. Wydarzenie pod patronatem honorowym marszałka województwa opolskiego.

fot. Milena Skóra

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.