Ślubowanie złożyli uczniowie pierwszych klas Publicznego Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczcili również 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczysty apel złożyły się dwie części. Najpierw pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, powtarzając słowa przysięgi za panią dyrektor dr Dorotą Gajdą-Szczegielniak.

Członkowie koła teatralnego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli swoim kolegom drogę Polski do wolności. W ciekawej lekcji historii można było wysłuchać pieśni patriotycznych, m.in.: „My pierwsza brygada” czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Po części oficjalnej pierwszoklasiści zostali poddani próbie podczas otrzęsin. Starsi koledzy przygotowali konkurencje, które w praktyce miały sprawdzić przygotowanie uczniów do wykonywania przez nich zawodów.

Logistycy musieli poprawnie oznaczyć przesyłkę, informatycy obliczali kod binarny, kucharze ubijali pianę z jajek, a przyszli murarze budowali na czas domki z kart. Zarówno osoby biorące udział w zawodach, jak i publiczność bawiły się świetnie.

Fot. Barbara Sieczka

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie