Do zderzenia autobusu i dwóch samochodów osobowych – audi i renault – doszło we wtorek (30 listopada) około godz. 9.30 na Sosnkowskiego w Opolu, w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Wodociągową. 

Jak ustalili opolscy policjanci, kierujący audi zatrzymał się przed przejściem dla pieszych chcąc ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Za nim jechało renault i autobus należący do PKS Kluczbork.

– Kierowca autobusu nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Renault. Kierujący renault siłą odrzutu uderzył jeszcze w audi – informuje mł. asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zanim policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, pasażerowie feralnego autobusu przesiedli się już do innego środka komunikacji.

Kierowca autobusu został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Na jego konto trafiło też 6 punktów karnych.

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności

– Nawierzchnia dróg jest śliska, droga hamowania się wydłuża i dochodzi do kolizji i wypadków – mówi Agnieszka Nierychła. – A wystarczy nieco zwiększyć dystans od poprzedzającego pojazdu i ściągnąć nogę z gazu.

Fot. Mario

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze