Pokolenia rywalizowały w imprezie biegowej w Dobrzeniu Wielkim [ZDJĘCIA, AUDIO]

© Tomasz Chabior

Niemal wszystkie pokolenia wystartowały w sobotniej (12 maja 2018) imprezie biegowej „Od jeziora do jeziora” obok kąpieliska „Balaton” w Dobrzeniu Wielkim. Organizatorzy przygotowali trasy dla każdej grupy wiekowej. Zorganizowali także bieg dla wszystkich i jedną konkurencję specjalną.

W „Od jeziora do jeziora” wystartowało ponad 300 osób. Wśród nich były dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Rywalizowały ze sobą rodziny, znajomi, sąsiedzi, a nawet zupełnie nieznane sobie osoby. Mówi Ewa Holeksa, prezeska Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych „Talent” odpowiedzialnego za organizację imprezy:

Na dystansach 300, 400, 500 i 600 m startowały dzieci, a dla nastolatków przygotowano trasy o długości 800 m. Po 12:00 rozpoczął się bieg na 7 km dla wszystkich. Równocześnie wystartował także marsz ochotników z kijkami do nordic walking.

Organizatorzy – podobnie jak w poprzednich edycjach – przygotowali także konkurencję humorystyczną. Dwa lata temu był to bieg w garniturach, rok temu – w kapeluszach. Tym razem biegacze wystartowali w fartuchach.

Krzysztof Riewold przebiegł 7 km żonglując piłeczkami

Niezwykłą koordynacją i kondycją popisał się Krzysztof Riewold. Dobrzeniak jako cel postawił sobie przebiegnięcie 7-kilometrowej trasy żonglując piłeczkami. Na metę przybiegł po około 40 minutach od startu. Przez cały ten czas piłki spadły mu tylko raz.

– mówi Krzysztof Riewold

Pogoda do biegania była niemalże idealna – przewaga chmur z momentami, w których dominowało słońce. Dopiero po zakończeniu ostatniej z konkurencji rozpętała się burza i lunął deszcz. Nie przeszkodziło to jednak w przeprowadzeniu dekoracji, lecz jedynie ją opóźniło.

Wśród atrakcji niezwiązanych z bieganiem znalazły się m.in. popisy strażackie, pokaz karate i możliwość przepłynięcia kajakiem przez jezioro „Balaton”. Dla uczestników imprezy przygotowano także strefę gastronomiczną i dmuchane atrakcje dla dzieci.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.