Zespół alergologów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował polską wersję aplikacji ułatwiającej pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Można ją pobrać nieodpłatnie na urządzenia mobilne.

– CRUSE Control Urticaria to aplikacja ułatwiająca pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki – informuje dr hab. n. med. Zenon Brzoza, prof. UO, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii, Endokrynologii i Gastroenterologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego i Pododdziału Chorób Wewnętrznych i Alergologii USK w Opolu.

– Pacjent, rejestrując każdego dnia w ciągu zaledwie kilku minut objawy pokrzywki i jej wpływ na jakość życia, zyskuje możliwość kontrolowania przebiegu choroby oraz ułatwia lekarzowi prowadzącemu optymalizację leczenia – kontynuuje prof. Brzoza i podkreśla, że dzięki tej aplikacji chory otrzymuje doskonałe i proste w użytkowaniu narzędzie monitorowania przewlekłej pokrzywki.

Autorami polskiej wersji aplikacji, obok prof. Zenona Brzozy, są lekarze Łukasz Moos i Wojciech Żurek.
Aplikacja CRUSE Control Urticaria jest dostępna bezpłatnie na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Polska wersja aplikacji dla cierpiących na przewlekłą pokrzywkę powstała w opolskim USK

Wypełnianie kwestionariuszy to już przeszłość. Pacjenci z pokrzywką mogą teraz zoptymalizować leczenie swojej choroby dzięki rozwiązaniu cyfrowemu. Dzięki aplikacji CRUSE Control Urticaria® pacjenci otrzymują proste i nieskomplikowane w obsłudze narzędzie, za pomocą którego mogą rejestrować aktywność i kontrolę choroby oraz optymalnie przygotować kolejną wizytę terapeutyczną.

Na przewlekłą pokrzywkę spontaniczną cierpi około 80 milionów ludzi na całym świecie – a tendencja jest rosnąca! Jednak tylko jedna na dziesięć osób ma wystarczającą kontrolę nad chorobą. Jedną z przyczyn jest to, że często niewłaściwie rejestruje się reakcję na leczenie. Aby to zmienić, znani dermatolodzy i alergologowie opracowali aplikację CRUSE Control Urticaria.

CRUSE oznacza samoocenę przewlekłej pokrzywki. Aplikacja pomaga pacjentom z przewlekłą pokrzywką spontaniczną lepiej kontrolować chorobę, a tym samym znacznie zmniejszyć cierpienie. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo tzw. spontanicznej remisji, niezbędne jest ciągłe monitorowanie i dokumentowanie aktywności choroby.

CRUSE Control Urticaria został opracowany przez sieć UCARE we współpracy z zespołem Instytutu Alergologii Berlińskiej Charité pod kierunkiem prof. Dr. med. Marcus Maurer, Sophia Neisinger (asystent lekarza dermatologii i alergologii), Anja Lingnau (koordynatorka PROM Charité) i Reinhardt Britz (menedżer programów GALEN UCARE i ACARE).

Fot. Edyta Hanszke-Lodzińska

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.