W sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim odbył się Dzień Babci i Dziadka. W piątek, 2 lutego, ponad 350 osób obejrzało zaprezentowane przez dzieci „Bale karnawałowe”.

Występy rozpoczęły się o godz. 11:00. Scena ozdobiona złoto-granatowymi dekoracjami, a sala w pełni wypełniona czekającymi na swoich wnuków babciami i dziadkami. Na środku sali widniało tytułowe hasło imprezy: „Bale w karnawale”. Klasy 1-4 oraz 8. klasa zaprezentowały różnorodne tańce, zaczynając od tych dawniejszych, przechodząc do tych bardziej współczesnych i nowoczesnych.

– Jesteśmy szczęśliwi, że kontynuujemy tę piękną tradycję, która jest w naszej szkole, czyli uroczystość związaną z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Możemy pokazać, jak wygląda nasza placówka i jakie talenty mają nasi uczniowie, a jest ich wiele: muzyczne, taneczne, aktorskie. Jednak to właśnie przekaz emocjonalny dla babć i dziadków był dla nas dzisiaj najważniejszy – mówił Wojciech Lasota, dyrektor PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim. – Mottem przewodnim występów były „Bale w karnawale”. Przenieśliśmy się w historię tańców ludowych, latynoamerykańskich, towarzyskich i nowoczesnych, a 8. klasa zatańczyła belgijkę. W ten sposób przeprowadziliśmy babcie i dziadków w ten wyjątkowy czas karnawału.

@opowiecie.info Ponad 350 babć i dziadków przybyło obejrzeć występy swoich wnuków do PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. 2 lutego na scenie można było zobaczyć niespotykane „Bale karnawałowe”. 🎉 #muzyka #karnawal #babcia #dziadek #dzienbabciidziadka #uczniowie #rozrywka #gminadobrzeńwielki ♬ Enjoy Life – Ihor Vitsinskyy

Przygotowania do występów zajęły co najmniej kilka tygodni. Trzeba było zadbać także o scenę, dekoracje i nagłośnienie. Tak aby w dniu imprezy szkoła mogła gościć ponad 350 babć i dziadków. – Występy były prześliczne, a dzieci wspaniałe i bardzo utalentowane. Czułam przegląd przez historię tańców i mogłam powspominać sobie, jak to było kiedyś – podkreśliła Maria, uczestniczka imprezy.  Najbardziej cieszyłam się, że zobaczę na scenie swojego wnuka.

Po występach na babcie i dziadów czekał poczęstunek – kawa, herbata i ciasto. Ponadto dzieci przygotowały małe prezenty dla swoich dziadków, aby w ten sposób jeszcze bardziej okazać im swoją miłość i wdzięczność. Dziadkowie mieli także okazję, by zwiedzić szkołę i obejrzeć prace artystyczne swoich wnuków i wnuczek.

Portal i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.