Zawodnicy karate kyokushin w sobotę (23 marca) rywalizowali na hali sportowej w Chrząstowicach. W turnieju Challenger wystartowali karatecy w wieku od 6 do 17 lat.

Prawdziwy pokaz umiejętności karate w Chrząstowicach

Sportowcy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite, każda z nich wymagała odpowiedniego przygotowania i wielu miesięcy ciężkich treningów.

W pierwszej konkurencji liczy się skupienie, poprawność wykonywanych technik oraz dynamika. Ponadto, wykonując KATA zawodnik musi wykazać się opanowaniem i pamięcią, by być lepszym od swojego poprzednika.

W konkurencji KUMITE, gdzie zawodnicy walczą w swoich kategoriach wiekowych i wagowych na macie liczy się szybkość, dynamika i bardzo często szczęście, jednak to “odpowiednio” uderzając przeciwnika zdobywamy punkty.

Wiktoria Ful, która jest jedną z wielu trenerów Opolskiego Klubu Karate uważa, że rywalizacja w takiej formie jest dzieciom potrzebna. Nie tylko, by się podbudować, ale także uczyć pokory.

Dzieciaki powinny nauczyć się wygrywać, ale też przegrywać oraz radzić sobie ze stresem, a dodatkowo sprawdzić swoje umiejętności i to nad czym muszą jeszcze popracować. Dodatkowo, dzięki temu może poprawić się u dzieci pewność siebie. Karate i udział w zawodach uczą też samodyscypliny, a także dzięki temu mogą się zintegrować i zdobyć obycie sportowe – mówi “Sensei” Wiktoria, która w ubiegłym roku zdała egzamin na II dan Karate Kyokushin.

Opolscy karatecy wywalczyli sporo medali podczas sobotnich zawodów. Szczegółowe wyniki można sprawdzić na platformie proscore.pl.

Fot. inf. Opolski Klub Karate Kyokushin

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie